تحولی به سوی ظهور

به همراه تحلیلی بر اوضاع منطقه در نزدیکی ظهور

با توجه به رصد حوادث دنیا در خواهیم یافت که چندین سال است که بوی پیراهن یوسف زهرا به مشام می رسد و تمامی حوادث منطقه ای و جهانی حاکی از آن است که جهان به سوی تغییر و حادثه ای بزرگ گام بر می دارد. با نگاهی کوتاه به منطقه خاورمیانه که کوران حوادث آخرالزمان و ظهور منجی در آن روی می دهد در خواهیم یافت که ما به شرایط قبل از ظهور نزدیک شده ایم.


روزهای قبل از عید نوروز را سپری میکنیم و تمام مردم در هیاهوی خرید و آماده شدن برای نوروز می باشند. در میان این هیاهو عده قلیلی هم هستند که در انتظار امام عصر بسر می برند.

کاش مردم همان قدر که منتظر لحظه سال تحویل و فرا رسیدن نوروز بودند و از ماه ها قبل برای فرا رسیدن آن آماده می شدند، این انتظار را برای ظهور موعود داشتند و دلهای خود را برای حضور او خانه تکانی می کردند.این نوشتار در پی آن نیست که مردم را از اینکه به استقبال نوروز می روند منع کند، بلکه در پی آن است که بگوید شوق و ذوق به استقبال منجی رفتن نیز باید اینطور و حتی بهتر از آن باشد تا بتوانیم شاهد ظهور منجی عالم بشریت باشیم.

با توجه به رصد حوادث دنیا در خواهیم یافت که چندین سال است که بوی پیراهن یوسف زهرا به مشام می رسد و تمامی حوادث منطقه ای و جهانی حاکی از آن است که جهان به سوی تغییر و حادثه ای بزرگ گام بر می دارد.با نگاهی کوتاه به منطقه خاورمیانه که کوران حوادث آخرالزمان و ظهور منجی در آن روی می دهد در خواهیم یافت که ما به شرایط قبل از ظهور نزدیک شده ایم.

حال وضعیت تعدادی از کشورهای منطقه را به صورت اجمالی بیان میکنم:

 

یمن : یکی از کشورهای مهمی که پیش از ظهور باید مورد توجه خاص قرار گیرد یمن است، چرا که گفته شده شخصی به نام یمانی از این منطقه خروج کرده و به حق و یاری امام زمان (عج) دعوت میکند و پرچم او حتی از پرچم خراسانی به حق تر است. هم اکنون در یمن اوضاع بسیار متشنج بوده، انقلابیون با نظام پادشاهی در حال نبرد هستند. جنبش الحوثی و فرقه زیدیه در یمن فعال بوده و باید در آینده شاهد مبارزات گسترده تری از سوی آنها باشیم.

 

عربستان: کشور عربستان که جایگاه اصلی ظهور منجی می باشد و حوادث زیادی در آن اتفاق خواهد افتاد، در روایات آورده شده که در سالهای قبل از ظهور عده ای خاص بر آن کشور حکم می رانند و نام پادشاه آن عبدالله است، که محققان حکومت آل سعود به پادشاهی ملک عبدالله را بر آن منطبق می دانند.

در روایات آمده که تمام فرج با خبر مرگ عبدالله پادشاه عربستان حاصل می شود و بعد از او بین جانشینان وی برای تسخیر پادشاهی درگیری و نزاع پیش می آید و دوران پادشاهی چند ماهه و چند روزه می شود.

خبرهای رسیده از عربستان که چندی پیش حاکی از وخامت حال پادشاه بود و حضور کمتر پادشاه در مجامع عمومی و رسانه های تصویری، عده ای را بر این باور داشته که شاید حتی او ماه هاست که مرده است و خبر مرگ او توسط خاندان آل سعود مخفی نگه داشته شده است.

در حال حاضر عربستان شاهد انقلاباتی توسط شیعیان عربستانی است که به شدت از طرف حکومت آل سعود سرکوب می شود، حکومت سعودی علارغم سرکوب های داخلی در سرکوب انقلابیون بحرینی و یمنی هم نقش ایفا می کند، گذشته از این ها مهمترین عامل فتنه در منطقه خاورمیانه سعودی ها می باشند که با تجهیز مالی و لجستیکی تروریست های سلفی در کشور های عراق و سوریه دست به کشتار وسیع شیعیان زده اند و هر روز بر دامنه این فتنه گری ها می افزایند، در همین زمان پایه های سست حکومت سعودی به صدا در آمده و صدای اختلافات شدید بین شاهزادگان سعودی برای دستیابی به حکومت به گوش می رسد که بنظر می رسد پس از مرگ پادشاه عربستان جنگ بزرگی میان شاهزادگان بر سر قدرت اتفاق خواهد افتاد. چندی پیش بندربن سلطان رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان از سمت خود برکنار شد که عده ای از تحلیل گران دلیل آن را نقشه های شوم بندربن سلطان بر علیه حکومت پادشاه سعودی میدانستند در حالی که عدم کفایت او در پروژه مقابله با سوریه به عنوان دلیل برکناری او در محافل خبری ذکر می شد.

 

عراق : در سالهای قبل از ظهور کشور عراق شاهد حوادث و بلایای بسیار خواهد بود و بزرگترین فتنه برای آن هجوم سفیانی به عراق خواهد بود که کشتار وسیعی را بر جای خواهد گذاشت. همچنین ذکر شده که عراق شاهد اختلافات فراوانی خواهد بود و جنگ ها و آشوب های بسیاری قبل از ظهور در آن رخ می دهد.

هم اکنون شاهد آن هستیم که عراق دچار اختلافات فراوانی است که بزرگترین آن فتنه ای است که توسط وهابیون سلفی در دست اجراست و هر روز در بیشتر نقاط عراق اقدام به عملیات های انتحاری می کنند و گروهی دیگر بر آتش اختلافات بین شیعیان و اهل سنت می دمند و تعدادی از شهر های عراق نیز شاهد آشوب بر ضد حکومت وقت است. همچنین در طرحی که از سوی آمریکا هدایت می شود، اقوام کُرد شمال عراق در پی جدایی از کشور عراق بوده و خواهان تشکیل حکومتی خود مختار می باشند، همینطور چندین ماه است که شاهد حضور گروه تروریستی داعش در منطقه الانبار عراق در غرب عراق هستیم و همچنان در این منطقه درگیری ها ادامه دارد. در اردیبهشت ماه سال 1393 عراق شاهد انتخابات پارلمانی خواهد بود و ممکن است تحولاتی در سطح حکومتی هم رخ بدهد.

می بینیم که این حوادث با اوضاع عراق در سالهای پیش از ظهور کاملا تطابق دارد و حتی احتمال گسترش تشنجات داخلی وجود دارد.

 

لبنان :

در سالی که گذشت کشور لبنان نیز شاهد حملات تروریستی متعددی بود، از جمله انفجار تروریستی جلوی سفارت ایران در لبنان، همچنین در سال جاری بخشی از تروریست هایی سلفی که در سوریه حضور داشتند وارد خاک لبنان شدند و لبنان نیز هم اکنون در حال مبارزه با نیروهای تروریستی است، علارغم اینها کج مداری های نخست وزیر لبنان با حزب الله لبنان همچنان به مشکلات لبنان دامن میزند، همینطور می توان به حملاتی که هر از گاهی توسط اسرائیل به مناطق تپه های جولان و مناطق مرزی لبنان و سوریه می شود اشاره کرد. با این اوصاف لبنان نیز شرایط آرامی ندارد و همان طور که در روایات وضع شامات ملتهب ذکر شده است باید گفت چون لبنان نیز بخشی از شامات در نظر گرفته می شود پس باید پیش بینی کرد که اوضاع نابسامان در لبنان ادامه داشته باشد و شاید هم تشدید شود.

 

سوریه : در روایات قبل از واقعه ظهور منطقه شامات بسیار پر التهاب تصویر شده و از این لحاظ که اولین نشانه حتمی قبل از واقعه ظهور خروج سفیانی است و از این منطقه حاصل می شود باعث شده حوادث شام کانون توجه قرار گیرد.

در روایات آمده که در آن زمان شام دچار آشوب و درگیریهای بسیاری خواهد بود و هنگامی که دو گروه معارض در حال ستیز می باشند در میانه این نبرد زلزله ای عظیم رخ می دهد و سپس شاهد حضور نیروهای غربی و اروپایی در منطقه شامات خواهیم بود و در همین زمان سفیانی خروج می کند و بر دیگر رقبای خود ابقع و اصهب پیروز می شود و حکومت شام را بدست می گیرد.

حال با بررسی اوضاع سوریه می بینیم که این کشور هم اکنون کانون آشوب های بسیار است  و نیروهای مختلف تروریستی وارد خاک این کشور شده اند و حمایت تسلیحاتی آنها نیز از سوی کشورهای عربی و غربی صورت می گیرد تا بتوانند بر علیه حکومت سوریه دست به کشتار مردمی زده و باعث تضعیف حکومت شوند و با ایجاد یک وضع متشنج در سوریه شرایط را برای خروج سفیانی مهیا کنند.

با توجه به اینکه نشست ژنو 2 نیز دربردارنده نتیجه خاصی نبود و شاید به بیشتر شدن اختلافات گروه موسوم به مخالفان سوریه با رژیم حاکم بر سوریه نیز  دامن زد، بنظر می آید که مخالفان سوری همچنان ترجیح می دهند در میدان نبرد به خواسته های خود دست یابند تا اینکه بر سر میز مذاکره بنشینند و به حرف ها و شروط رژیم حاکم گوش بسپارند، علارغم تمام اینها ما شاهد اختلافات گسترده بین خود گروه های مخالف هستیم که از جمله این اختلافات می توان به درگیری های متعدد گروه داعش و جبهه اسلامی و همچنین درگیری های بین ارتش آزاد سوریه و جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی در سوریه اشاره کرد که خود حاکی از آن است که این گروه ها از طرف های متعددی با نقشه ها و طرز فکر های متفاوت اداره می شوند و در این صورت هیچگاه قادر نخواهند بود بر حکومت سوریه برتری یابند. البته باید خاطر نشان کرد که سرویس های اطلاعاتی اسرائیل در پی ایجاد یک گروه مستقل هستند که با حمایت همه جانبه خود و منصوب کردن شخصی خاص برای فرماندهی آن این مشکل را رفع کنند تا بتوانند بر حکومت بشار اسد فایق آیند.

 

حال با نگاهی عمیق به تمامی حوادث منطقه در خواهیم یافت که شرایط و مقدمات قبل از ظهور به طور کامل فراهم گشته و حتی اوضاع جهانی نیز حاکی از آن است که دنیا به سوی حادثه ای بزرگ در حرکت است، با نگاهی به دیگر نقاط جهان نیز می بینیم که در بیشتر کشور ها آشوب ها بر علیه نظام اقتصادی در جریان است و هر روز تعداد بیشتری از انسانها خواهان عدالت می شوند.

وقتی به تصاویر کشتار گسترده مسلمانان در آفریقا نظر می افکنیم میبینیم که براستی این همان کشتار و قتل عامی است که در روایات به آن اشاره شده بود، وقتی به وضع اقتصادی تمام کشور های جهان می نگریم می بینیم البته تمامی کشور ها با رکود اقتصادی مواجه هستند و مردم از این بی عدالتی و شرایط بد به سطوح آمده اند، دست اندازی های متعدد کشور های غربی در کشور های دیگر از جمله اوکراین را شاهد هستیم، که این خود نشان علنی بودن کفر و فراگیر بودن آن است که حتی سازمان های بین المللی نیز چشمان خود را بر اینگونه اقدامات بسته اند.

در مجال پایانی مقاله بنای آن را دارم که شما را با آخرین شرط قبل از ظهور آشنا کنم که اگر ما به آن دست یابیم ظهور به تاخیر نخواهد افتاد. آخرین شرط موجود، وجود یک انقلاب انفاسی است، حال ببینیم این انقلاب انفاسی شامل چه مواردی می شود:

در وهله اول ما باید به نفس خود رجوع کنیم و به پاک سازی آن بپردازیم و در اولین قدم تصمیم خود را برای سیر در مسیر الهی بگیریم و خواهان ایجاد تقوا در خود شویم تا بتوانیم با افزایش ایمان خود نسبت به تحقق وعده های الهی، استوارتر در مسیر انتظار موعود گام برداریم.

در وهله دوم ما باید برای ایجاد جامعه ای پویا و سالم و عدالت محور گام برداریم و خواهان تغییر نگرش در بخش های مختلف اجتماعی و فرهنگی و مدیریتی شویم.

همانطور که می دانیم شیعیان ایران اصلی ترین مقدمه سازان ظهور منجی می باشند و بزرگترین اجتماع یاری کننده امام زمان(عج) از سوی آنها ایجاد می شود و نقش پر رنگی را در تمامی مراحل قبل و بعد از ظهور ایفا می کنند.

در حال حاضر کشور ما در شرایط سختی به سر می برد و با انواع دشمنی ها و تحریم ها دست به گریبان است، همچنین شرایط بد اقتصادی که به نوعی فتنه ای جهانی می باشد بر مردم جامعه فشاری مضاعف را موجب شده، که باعث نا امیدی مردم از آینده پیش رو شده است.

در روایات ذکر شده که قبل از واقعه شریف ظهور مردم مسلمان دچار فتنه ها شده و مورد آزمون های سختی قرار می گیرند، و به نوعی غربال وسیعی بین منتظرین صورت می گیرد. یکی از این آزمون ها، آزمون ولایت مداری است که امیدوارم همگی سربلند از این آزمون های پیش رو خارج شویم.

همانطور که میدانید در سال 88 فتنه انگیزان خارجی در سدد براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بودند، ولی با رهبری حکیمانه امام خامنه ای و حضور پر رنگ نیروهای حزب الله این فتنه خاموش شد، ولی از آنجا که فتنه گران و دشمنان خارجی همواره در پی نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند و در حال حاضر دیپلماسی لبخند که از سوی جریان دولتی ارائه شده باعث شده این دشمنان خارجی امیدوارتر از قبل روی پروژه های خود و نقشه های خود کار کنند، باید امت حزب الله بیشتر از قبل مراقب حرکات این فتنه انگیزان باشند تا در صورت بروز کوچک ترین خطایی وارد صحنه شده و از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع کنند تا مبادا لبخند عده ای خاص و کج فهم که مبانی اسلام را مغایر با تفکرات آمریکا نمیدانند، باعث شود که دشمن نظام اسلامی روز به روز با گستاخی بیشتری ما را مورد خطاب قرار دهد.

امیدوارم در سال پیش رو مردم عزیز این میهن اسلامی با داشتن بصیرت حداکثری گام بردارند و موجبات پیشرفت و ترقی جامعه اسلامی را بیش از پیش رقم بزنند و همچنین به مبارزه بی پایان خود در برابر جوامع مستکبر ادامه دهند تا پرچم این انقلاب اسلامی به دست امام زمان (عج) برسد و روزی شاهد نابودی مستکبران عالم و بر قراری عدالت در سراسر جهان باشیم.

گفتنی است که ما فقط با اقدام به، خواست ایجاد تحول در خود و جامعه مهدوی و برداشتن اولین گام در این راه، لیاقت خود را برای ظهور منجی متجلی کرده ایم و نیاز به تجلی کامل این اهداف در سطح جامعه نمی باشد.

حال با توجه به کلام خداوند متعال در قرآن مجید که می فرماید:

« ما حال هیچ قومی را تغییر نخواهیم داد مگر اینکه آنها خود خواستار تغییر باشند»

در خواهیم یافت که انقلاب انفاسی ایجاد تغییر در تمامی سطوح است، پس بیاییم و در سال جدید خواستار تغییر احوال خود شویم تا بلکه شاهد تعجیل در فرج مولایمان صاحب الزمان(عج) باشیم.

پس اینبار در دعای لحظه سال تحویل با نگرشی جدید خواستار تغییر حال خود به حالی نیکو و خوب باشیم.

            یا مقلب القلوب و الابصار

         یا مدبّر اللیل و النهار

           یا محول الحول و الاحوال 

           حوّل حالنا الی احسن الحال

 

        ای گراننده دل ها و چشم ها      

   ای اداره کننده شبها و روزه 

    ای دگرگون کننده زمان ها و گردش ها

  حال مرا به بهترین حال مبدل فرما

 

آرش زارعی

28 اسفند 1392


تحولی به سوی ظهور امام زمان سوریه یمن عراق عربستان لبنان شامات سفیانی آخرالزمان

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 یمانی درفش هدایت ( بخش چهارم )  [ جمعه، 14 شهريور ماه، 1393 ] 925 مشاهده
 احتمال بداء در نشانه‌های ظهور  [ شنبه، 25 مهر ماه، 1394 ] 650 مشاهده
 فجر مقدس  [ شنبه، 26 بهمن ماه، 1392 ] 1229 مشاهده
 رمضان با مهدی ( حدیث 27 )  [ سه شنبه، 23 تير ماه، 1394 ] 889 مشاهده
 شش‌ ماه پایانی قبل از واقعه ظهور  [ پنجشنبه، 21 آبان ماه، 1394 ] 663 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب