ورود به حتمیّات 1

مروری اجمالی بر حوادث دوساله پیش از ظهور کُبرا 

 

 وَ اقْتَرَبَ الْوَعْدُ الْحَقُّ فَإِذا هِیَ شاخِصَةٌ أَبْصارُ الَّذینَ کَفَرُوا یا وَیْلَنا قَدْ کُنَّا فی‏ غَفْلَةٍ مِنْ هذا بَلْ کُنَّا ظالِمین/ الانبیاء 97  

 

مقدمه؛  

رفته رفته غبارهای فتنه و ابرهای جهل کنار میروند تا در آسمان تیره دنیای بشریت ، پس از دوزاده قرن خورشید هدایت درخشیدن آغازد و از این پس مشتاقان را روی به روی و با انفاس قدسیه اش رهبری نماید . بسیاری در این جهل و غبارآلودگی ، گمراه و کور و سرمازده گشتند و اندکی نیز در راه نجات گام نهاده و چشم و قلب خویش را برای رؤیت خورشید، بصیرت بخشیده و از خمودگی و قعود رهیده اند.  

حکومت عدالتگستر خاتم الاوصیاء امام مهدی علیه السلام که تجلی معرفت ولی الله و مطیعین اوست نه تنها جهان شمول است بلکه در همه عوالم خلقت موثر خواهد بود تا در تطابق تکوین و تشریع ، زمینه ایجاد بهشت زمینی و از آن پس سیر در راه های آسمانی و نیل به کمالات لایتناهی مهیا گردد .  

شناخت زمان تشکیل حکومت عدل مهدوی که بسط و بیان عینی عدل الهی است همواره بر اثر غفلت از واقعگرائی که خود ریشه در دوری از تفکر و تدبر دارد، در قرون متمادی مغفول مانده و موجب از بین رفتن بسیاری از استعدادها و فرصتهای جهان اسلام گشته است و از آنجا که اخباری گری در حوزه علوم اسلامی نفوذ و حضور تعیین کننده یی داشته، اذهان بسیاری از عالمان پس از روبرو شدن با برخی روایات که نهی از تعیین زمان قطعی برای ظهور مینمایند، از پرداختن به مسئله ی اصلیتر که ایجاد زمینه ظهور و تمهیدات بدیهی برای انقلاب جهانی اسلام است، بازماند و واقعیت تلخ رویگردانی از علوم عقلی و بها دادن به اندیشه و فکر، تشکیل حکومت عادله جهانی به عنوان راهبردی ترین مسئله نظری و عملی دین مبین اسلام را به حاشیه راند . 

امام خمینی سلام الله علیه در کنار تقوای بی نظیر و تلاشهای علمی فراوان و ممتازی که از او شخصیتی استثنائی ساخته بود، اهتمام به علوم عقلی که مبنای جهاد فی سبیل الله و دوری از خمودگی و قعود است را مورد توجه قرار داده و ماحصل کوششهای علمی و ایمانی خویش را در نظریه ی نورانی "ولایت فقیه"(1) متجلی ساخت و با مجاهدتهای خالصانه خویش و در قالب نظام مقدس جمهوری اسلامی عینیت بخشید. 

آن مرد الهی نه تنها مبارزه با ظلم و فساد را واجب شرعی و عقلی میدانست بلکه بدست آوردن قدرت و برقراری حکومت را برای رسیدن به اهداف عالیه اسلامی لازم و بدیهی برمی شمرد و عملا بر عقاید انحرافی بسیاری از اخباری مسلکانی که بی توجه به واقعیت جامعه جهانی اسلام ، کنج عزلت اختیار کرده و میدان را برای جولان شیاطین انسی و جنّی خالی کرده بودند خط بطلان کشید. امام خمینی (ره) بیداری امت اسلامی را رمز گرایش حقیقی به اسلام و اعلام آمادگی برای تحقق حکومت مهدوی میدانست و فرهنگ ستم پذیری و عقب ماندگی در پس تظاهر به دینداری و تقوا را عامل اصلی تاخیر در ظهور اعلام نمودند. 

 "ما چاره‏ای نداریم جز این که دستگاه‏های حکومتی فاسد و فساد کننده را از بین ببریم و هیئت‏های حاکمه خائن و فاسد و ظالم و جانی را سرنگون بکنیم. این وظیفه‏ای است که همه مسلمانان در یکایک کشورهای اسلامی باید انجام بدهند و انقلاب سیاسی اسلامی را به پیروزی برسانند"   

از نظر امام راحل، انقلاب اسلامی ایران نه تنها صرف تغییر سیستم مدیریتی و بر سرکار آمدن روحانیت نبود ، بلکه شاکله اصلی این نهضت فرهنگی از یکسو مبارزه با ظلم و فساد و از سوی دیگر ترک قعود و گوشه نشینی بود تا عینا و عملا مسلمین جهان روند گرایش به عدالتگستری و نتیجه بخشی تلاشهای مومنانه که همگی تحقق وعده های الهی است را از نزدیک لمس نمایند. لذا گامهای پی در پی جمهوری اسلامی به سمت نقطه نورانی و امیدبخش ظهور منجی بشریت، برای دوست و دشمن از قالب شعارهای چند قرنه خارج ، و لباس حتیمت پوشید . 

 با پیروزیهای متعدد جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف جهانی، نه تنها ملت بزرگ ایران به آرزوهای به حق و دیرین خود میرسید، بلکه در افقی وسیعتر ، پیچیده ترین و بزرگترین مرحله ظهور تحقق می یافت تا مشتاقان و منتظران حقیقی، علم و عمل خالصانه خویش را در راستای تعجیل در ظهور امام مهدی علیه السلام به کار بگیرند.  

سید خراسانی که پس از خمینی کبیر(ره) ناخدای مقتدر کشتی انقلاب است در ضمن راهبریهای حکیمانه و مدبرانه اش، خمیر مایه توجّه به ظهور و افق نهائی جمهوری اسلامی را به نسلهای آتی منتقل میکند تا در فرصتی مناسب نسل مهدوی انقلاب با تلاش، هوشمندی و شجاعت، مملکت زمینه سازان را بر اساس راهبردی مهدوی و در راستای تحقق آخرین مراحل ظهور کبرا به قله ی رفیع یاری امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف رسانده و پرچم عدالتخواهی و عدالتگستری را به دستان امام مهدی علیه السلام بسپارند.  

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی) به عنوان بزرگ پرچمدار آخرین مراحل زمینه سازی ظهور ، دولتهای نهم و دهم و شخص دکتر احمدی نژاد را ولایتمدار و مروج مهدویت در جهان دانسته و عدالتگستری و استکبار ستیزی را راهبرد صحیح و مقبول ریاست محترم جمهوری در سیاست خارجه بیان نموده اند .  

توجه دادن معظم له به این شاخصه های مهم نه تنها جنبه هدایت داخلی جمهوری اسلامی و رهبری سیاسی -اجتماعی دارد ، بلکه نوید بخش ظهور آن نسل مهدوی و فراهم آمدن بستر مناسب برای گام نهادن در آخرین مرحله تکامل انقلاب اسلامی که پیوستن به قیام جهانی امام مهدی علیه السلام و یاری حکومت جهانی اوست، می باشد . ایشان علی الخصوص پس از فرونشاندن فتنه بزرگ 88 بر تبیین شاخصه های مهدوی جمهوری اسلامی و ورود قریب الوقوع به آخرین مرحله زمینه سازی ظهور کبرای امام عصر علیه السلام اهتمام ویژه یی نمودند. ایشان در مهمترین فرازهای این بیانات، صراحتا اوضاع مناسب و امیدبخش منطقه و جهان برای ظهور کبرای امام مهدی علیه السلام را اینگونه توصیف میکنند :  

" نیت الهی بر این جاری شده که ستمگران در اواخر دوران ننگ آلود خود، به دست خویش سرنوشت محتوم فنا و زوال خود را نزدیکتر کنند.89/3/11"  

" امروز جهان اسلام بلکه سرتاسر جهان ،شاهد تحولات بزرگی است که خبر میدهد از تغییر معادلات جهانی.89/3/14"  

" شرایط کنونی در عرصه بین المللی و تحولات در حال وقوع،و بویژه منطقه خاورمیانه،نشان یک تحول و تغییرات بزرگ در منطقه و سطح دنیاست.89/3/18"  

" ما امروز در یک برهه حساس به سر میبریم،برداشت خود من اینست که مراکز استکباری جهانی در مقابله با حرکت اسلامی(ایران)آخرین تلاشهای خودشان را میکنند،در بسیاری از عرصه ها،تلاشها و تدابیرشان به بن بست خورده و کار از دستشان در رفته است و کمر بندی که به دور مسائل جهان کشیده بودند پاره شده و از دستشان در رفته است.89/4/2" 

 " انشاءالله جوانهای ما آن روزی را خواهند دید که دشمنان گردن کلفت زورگوی بین المللی و جهانی احساس کنند که دیگر به ملت ایران نمیتوان زور گفت،خداوند به ملت عزیزمان و مسئولین دلسوز و خدمتگزارمان کمک کند تا با تلاش مخلصانه ی خود،این هدف را هرچه نزدیکتر کنند و با اعمال خود انشاءالله زمان آن را هرچه زودتر فراهم بیاورند.89/4/5" 

 " ما از نظر سیاسی دوران استثنایی را میگذرانیم، ما دوران حرکت از یک گذرگاه دشوار را داریم میگذرانیم، البته ملت ما از این گذرگاه خواهد گذشت و به نقطه امن و امان و سلامت خواهد رسید.اما الان در حال یک حرکت عظیمیم.89/4/13"  

" وضع دنیا عوض شده است، ملتها بیدار شده اند، ملتها و حکومتهای مسلمان،اهمیت و عظمت اسلام و عظمت این تکیه گاه مورد اعتماد و قابل اطمینان را دارند درک میکنند. بیداری اسلامی موجب شده است که آمریکا و قدرتهای بعد از او دیگر آن توانایی گذشته را نداشته باشند، ملتهای مسلمان باید راه توحید را مغتنم بشمرند و وعده الهی را صادق بدانند تا امت اسلامی انشاءا... بتواند قدرت،عزت و آبروی از دست رفته خود را باز یابد.19-4-89" 

 " میخواهم به شما عرض کنم که ما داریم جلو میرویم، داریم پیشرفت میکنیم. دشمنان ما منحنى‌شان به طرف ضعف است، منحنى ما به طرف قوّت است. نظام طاغوتى، نظام سرمایه‌دارىِ متجاوز و ظالم در دنیا - که مظهرش رژیم ایالات متحده‌ى آمریکاست - امروز از ده سال پیش و از بیست سال پیش، بسیار ضعیف‌تر است.در نقطه‌ى مقابل، تفکر اسلامى و نظام جمهورى اسلامى، امروز از ده سال پیش، از بیست سال پیش، بسیار قوى‌تر و بسیار پیشرفته‌تر و بسیار آماده‌تر است. جوانهاى ما امروز از ده سال پیش خیلى بهترند، خودتان را براى امتحانهاى دشوار آماده کنید.(انا فتحنالک فتحا مبینا)89/6/1" 

 " عزیزان من! کشور شما و ملت شما در یک پیچ خطرناک تاریخى در حال حرکت است. سى سال است ما داریم این پیچ را طى میکنیم. به نقاط خطرناک، خطرخیز رسیدیم، از آن عبور کردیم؛ لکن تمام نشده. این نقطه‌ى حساس تاریخى فقط مربوط به تاریخ ایران نیست، مربوط به تاریخ امت اسلامى است. ما در این پیچ عظیم تاریخى داریم با احتیاط، با تدبیر، با حواس جمع و با نیروى زیاد جلو میرویم.؛ همه‌ى کسانى که سینه سپر میکنند و پیش کرده‌هاى جبهه‌ى جهانىِ استکبارند که در مقابل ایران اسلامى قرار میگیرند، به همین سرنوشت دچار خواهند شد.این، تجربه است و در آینده هم همین جور خواهد بود.امام زنده خواهد ماند، انقلاب زنده خواهد ماند، شما زنده خواهید ماند؛ دشمنان شما منکوب و نکبت‌زده از سر راه خواهند رفت.این حرکت باید به قله‌هاى عالى اهداف انقلاب برسد و به فضل پروردگار و به حول و قوه‌ى الهى خواهد رسید.89/06/31"  

" هدف فقط سر و سامان دادن به وضع کشور نیست.دنیاى اسلام، بلکه جامعه‌ى بشریت نیازمند کمک به آنها از سوى اسلام و امت اسلامى است.حرکت ملت ایران در همه‌ى عرصه‌ها حرکت توقف ناپذیرى است و ان‌شاءاللَّه بر خط درست و صراط مستقیم هدایت الهى و اسلامى و قرآنى پیش خواهد رفت.آینده‌ى ملت ایران، آینده‌ى روشنى است؛ و این بر دنیاى اسلام و بر امت اسلامى اثر خواهد گذاشت و ان‌شاءاللَّه ملتهاى مسلمان را روزبه‌روز بیدارتر خواهد کرد.امیدواریم خداوند متعال فرج ولى‌عصر (ارواحنا فداه)را نزدیک بفرماید؛ و ما را از یاران آن بزرگوار در حضورش و در غیبتش قرار بدهد.89/8/2"

بازديد : 605 بار نمايش يافته است .

کلمات کليدي : :

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]