آخرالزمان: مقالات عمومی

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

دسته:مقالات timeتاریخ: جمعه، 5 مهر ماه، 1392 hits بازدید: 1077 writerنویسنده: admin

یازده نکته از دعای عهد

دعای عهد دعایی جهت برقراری ارتباط بین ما و حضرت مهدی(عج) است. در این دعا با آن حضرت عهد و پیمان می بندیم. قول و قرار می گذاریم که یکسری کارهایی را انجام دهیم و در جهت تشکیل حکومت عدل مهدوی زمینه سازی کنیم. این دعا تابلوی روشن را فرا روی فعالیت های ما قرار می دهد.

نظرات: 7

دسته:مقالات timeتاریخ: چهارشنبه، 3 مهر ماه، 1392 hits بازدید: 6656 writerنویسنده: admin

چون ما نمى ‏توانیم حقوق آن حضرت را ادا نماییم و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است، به جا آوریم بر ما واجب است آن مقدار از اداى حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است، انجام دهیم . . . بهترین امور در زمان غیبت آن حضرت، انتظار فرج آن بزرگوار و دعا براى تعجیل فرج او و اهتمام به آنچه مایه خشنودى آن جناب و مقرب شدن در آستان اوست، مى ‏باشد.

نظرات: 0

دسته:مقالات timeتاریخ: يكشنبه، 31 شهريور ماه، 1392 hits بازدید: 45462 writerنویسنده: admin

چون به نجف اشرف براى تحصیل مشرّف شدم ، از نقطه نظر قرابت و خویشاوندى و رحمیّت گاهگاهى به محضر مرحوم قاضى شرفیاب مى شدم ، تا یک روز درِ مدرسه اى ایستاده بودم که مرحوم قاضى از آنجا عبور مى کردند، چون به من رسیدند دستِ خود را روى شانه من گذاردند و گفتند: ((اى فرزند! دنیا مى خواهى نماز شب بخوان ، آخرت مى خواهى نماز شب بخوان ))

هفتاد و پنج فایده و فضیلت با نماز شب

نظرات: 1408

دسته:مقالات timeتاریخ: پنجشنبه، 28 شهريور ماه، 1392 hits بازدید: 1251 writerنویسنده: admin

«رجعت» از عقاید عمومی و قدیمی است که در ملل مختلف جهان، میان همه اقوام و مذاهب شرق و غرب قبل از اسلام - چه در ادیان آسمانی و چه در ادیان دیگر- وجود داشته و کم و بیش هنوز وجود دارد، اگر چه در پاره‌ای از مذاهب، تأکید بیشتری روی آن شده است. در عصر ائمه(ع) خفقان و ظلم حاکمان وقت به حدی بود که آن بزرگواران، معارف دینی و عقاید اسلامی را در لابه‌لای ادعیه و زیارت‌نامه‌ها به شیعیان و پیروان خود انتقال می‌دادند.

دسته:مقالات timeتاریخ: يكشنبه، 24 شهريور ماه، 1392 hits بازدید: 935 writerنویسنده: admin

روح حج، ولايت است و در عصر غيبت‏بين اين عمل عبادى سياسى و امام مهدى (عليه‏السلام) پيوندى عميق وجود دارد .
در اين نوشتار، ضمن بررسى پيوند آغازين و نهايى «حج و ولايت‏» ، و «كعبه و امامت‏» به جلوه‏هايى از پيوند آن سرزمين مقدس با امامت‏خصوصا امام زمان (عليه‏السلام)، اشاراتى بيان شده است .

دسته:مقالات timeتاریخ: يكشنبه، 24 شهريور ماه، 1392 hits بازدید: 1296 writerنویسنده: admin

اهل سنّت نیز مانند شیعه می‌گویند: مهدی موعود(ع) فرزند نهم امام حسین و فرزند چهارم امام رضا و فرزند بلافصل امام حسن عسکری(ع) است و در سال 255 ه‍ . ق. در شهر سامرّاء از مادری به نام نرجس متولّد شده است و در آخرالزّمان ظهور کرده و حکومت جهانی واحدی تشکیل خواهد داد.

آمار کاربران

نظرسنجی
ارائه مقالات با کدام موضوع را مورد نیاز می دانید؟

تطبیق حوادث جهان با روایات
شخصیت های هنگامه ظهور
علائم کلی زمان ظهور
حوادث قبل از ظهور
علائم حتمی ظهور

نتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 204
نظرات : 0