در حدیث معراج نبوی آمده است: و آخرین راهنما مردی از اهل بیت توست که پشت سرش عیسی بن مریم نماز می گذارد او زمین را پر از عدل می کند همانطور که از ستم و بیداد لبریز شده است به وسیله او امت تو را هدایت می نمایم و از گمراهی دور می کنم و نابینا را درمان و بیمار را شفا می دهم.


 در قرآن و احاديث مربوط به امام عصر (عج) از حضرت عيسي بن مريم به عنوان يکي از ياران حضرت مهدي «عج) ياد شده است که در زمان ظهور آن حضرت، از آسمان فرود مي آيد و پشت سر آن حضرت قرار مي گيرد و در نماز جماعت به ايشان اقتداء کرده و معاونت ايشان را برعهده دارد.

 

انقلاب جهانی امام عصر (عج) و نقش حضرت مسیح(ع)


قرآن کریم درباره سرنوشت حضرت عیسی بن مریم(ع) چنین می گوید:

«وَ قَوْلِهِمْ إِنَّا قَتَلْنَا الْمَسيحَ عيسَى ابْنَ مَرْيَمَ رَسُولَ اللَّهِ وَ ما قَتَلُوهُ وَ ما صَلَبُوهُ وَ لكِنْ شُبِّهَ لَهُمْ» (1)

«و گفتارشان که ما عیسی بن مریم پیامبر خدا را کشتیم و بر دار آویختند لا کن امر بر آنها مشتبه شد و کسانی که درباره قتل او اختلاف کردند از آن در شک هستند و بدون علم به آن تنها از گمان پیروی می کنند و قطعا او را نکشتند بلکه خدا او را به سوی خود بالا برد و خداوند توانا و حکیم است و هیچ یک از اهل کتاب نیست مگر اینکه پیش از مرگش به او (مسیح) ایمان می آورد و روز قیامت بر آنها گواه خواهد بود».

مطابق آیات مذکور از یک سو حضرت عیسی (ع) به آسمان بالا رفته است و هنوز زنده نمی باشد و از سوی دیگر پیش از مرگ او تمام اهل کتاب به او ایمان می آورند و منظور از اهل کتاب بیشتر یهودیان و بنی اسرائیل است که در آیات قبل جنایات و مفاسد آنان شمارش شده و در همین آیات نیز به ادعای اینان مبنی بر قتل حضرت عیسی (ع) تسریح گردیده است. و روشن است که چنین چیزی هنوز اتفاق نیفتاده است. پس قطعا در آینده این وعده قرآنی تحقق خواهد یافت.

يکي از عوامل تأثير گذار در پيشرفت انقلاب جهاني مهدوي و برقراري حاکميت اسلامي در سراسر جهان، حضور اين پيامبر الهي در کنار مهدي آل محمد (ص) است. مسيحيان جهان با لطف الهي از هر طريقي که باشد، شايد از راه ديدن تصوير وشنيدن سخنان دلنشين حضرت مسيح (ع) با استفاده از ماهواره و اينترنت و رسانه هاي گروهي در عصر انقلاب ارتباطات و انفجاراطلاعات، به خوبي ايشان را بشناسند و پيام ايشان را در ضرورت پيروي از حضرت مهدي «ع) و مشارکت در انقلاب جهاني آن حضرت بشنوند و به ايشان روي آورند و از اين راه، سريعتر، اسلام در سراسر جهان گسترش يابد.

در سخنان پيامبر(صلي) و ائمه معصومين (ع) پيرامون انقلاب جهاني حضرت مهدي (عج) ارتباط و همکاري "مهدي" و "عيسي" به روشني بيان شده و در بين مسلمانان رواج يافته است.

«منّا مهدیُ الامهِ الذی یُصَلی عیسی خَلفَه» (2)

«مهدی امت که عیسی پشت او نماز می گذارد از ماست».

پيش از تحريف حقايق، در انجيل واقعي حضرت عيسي بن مريم (ع) مطالبي درباره دين اسلام و قرآن و بعثت پيامبر اسلام « صلي) و ترفيع سماوي و هبوط در آخرالزمان و کمک امت پيامبر اسلام «صلي) و نماز گزاردن با آنان، وجود داشته است.

روزی پیامبر گرامی اسلام (صلی) خوشحال بود و می خندید، اصحاب دلیل آن را پرسیدند، فرمود:

 شب و روزی نیست مگر اینکه برای من در آن تحفه ای از جانب خداوند است؛ امروز خداوند تحفه ای به من عطا کرد که نظیر آن را تا به حال به من نداده بود، جبرئیل آمد و از جانب خدا به من سلام رساند و گفت:

« و منکم القائم یصلی عیسی بن مریم خلفه اذا اهبطه الی الارض من ذریة علی و فاطمه و من ولد الحسین» (3)

« از شما است قائم که از ذریه علی و فاطمه و از فرزندان حسین است و عیسی بن مریم (ع) پشت او نماز می گذارد هنگامی که خدا او را به زمین فرود می آورد».

پيامبر گرامي اسلام (ص) دربارۀ گفتگوي مهدي (عج) و عيسي (ع) چنين آورده است:

«لا تزال طائفه من امتي  يقاتلون علي الحق ظاهرين الي يوم القيامه ينزل عيسي بن مريم (ع) فيقول اميرهم المهدي: تعال صل بنا فيقول: لا، ان بعضکم علي بعض امراء تکرمة من الله عزوجل لهذه الامة» (4)

«گروهي از امتم بر اساس حق تا روز قيامت پيکار پيروز و آشکار دارند، عيسي بن مريم (ع) فرود مي آيد. مهدي (عج) مي گويد: بيا و برايمان نماز بگزار! مي گويد: خير! به درستي که بعضي از شما به پاس گرامي داشت اين امت بر ديگران اميران هستيد».

در اين حديث نبوي که اهل سنت و شیعه هر دو نقل کرده اند، گفتگوی حضرت مهدی (عج) فرمانده و رهبر گروهی که در انقلاب جهانی و جاودان مهدی تا روز قیامت، بر اساس حق نبرد می کنند، با عسی بن مریم (ع) که از آسمان فرود می آید، گزارش می گردد و احترام حضرت مهدی (عج) نسبت به حضرت عیسی و سپس احترام حضرت عیسی نسبت به فرمانده گروه حق و رهبر انقلاب اسلامی، بیان می شود. مطابق این حدیث حضرت عیسی (ع) حضرت مهدی را بر خود مقدم می دارد و به ایشان اقتدا می کند و از رهبر مسلمانان پیروی می کند و در انقلاب بزرگ جهانی حضرت مهدی، ایشان را یاری می نماید.

همچنین در حدیث معراج نبوی  آمده است خدای متعال به دنبال بیان ولایت و خلافت علی (ع) خطاب به پیامبر فرمود:

و آخرین راهنما مردی از اهل بیت توست است که پشت سرش عیسی بن مریم نماز می گذارد او زمین را پر از عدل می کند همان طور که از ستم و بیداد لبریز شده است به وسیله او امت تو را اهدایت می نمایم و از گمراهی دور می کنم و نابینا را در مان و بیمار را شفا می دهم.

در این حدیث قدسی ضمن تصریح بر این که عیسی بن مریم (ع) یاور حضرت مهدی (عج) خواهد بود و به او اقتدا می کند و در انقلاب جهانی او همراهش می باشد خدای متعال وعده نابودی ستم از کره زمین و تحقق عدل جهانی در انقلاب مهدوی را داده است.

 

اللهم عجل لولیک الفرج 
والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و شیعته 
و المستشهدین بین یدیه پی‌نوشت:

1/ قرآن کریم، سوره نسا، آیه 157
2/ بحار الانوارج 52
3/ کشف الغمه فی معرفة الائمه، ابو الحسن علی بن عیسی بن الفتح اربلی، دارالکتاب الاسلامی، لبنان-بیروت، چاپ اول، 1401ه.ق-1981م، ج3، ص264و ص269.
4/ بحارالانوار، ج51، ص78.


نقش حضرت مسیح(ع) در انقلاب جهانی مهدی ظهور آخرالزمان

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 عصر ظهور در كلام امام باقر علیه ‏السلام  [ جمعه، 10 آبان ماه، 1392 ] 1959 مشاهده
 نینوا معبر انتظار  [ شنبه، 11 آبان ماه، 1392 ] 768 مشاهده
 یاد امام زمان(عج)، تسلّی خاطر حضرت زهرا(س)  [ شنبه، 16 اسفند ماه، 1393 ] 1122 مشاهده
 شهر عدل مهدوي  [ پنجشنبه، 1 اسفند ماه، 1392 ] 729 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب