سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اگر دمشق خدای‌ناکرده سقوط کند و تروریست‌های تکفیری بر مناطق مرزی سوریه مسلط شوند لبنان به جبهه جهاد تبدیل خواهد شد.

اسرائیل و آمریکا گروههای تکفیری را به خدمت می‌گیرند / نگرانی از خطر بازگشت گروه‌های تروریستی


اسرائیل همچنان «مقاومت» را خطری برای پروژه‌های خود می‌داند

سید حسن نصرالله در سخنرانی خود که در حال حاضر به طور مستقیم از شبکه خبری المنار در حال پخش است، به مهم ترین تحولات سیاسی لبنان و منطقه خواهد پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود با درود به شهدای مقاومت از مقام آنها برای مبارزه و دفاع از وطن تجلیل کرد. نصرالله در ابتدا بر تمامی شهدای مقاومت و خانواده های آنها سلام و درود فرستاد.

دبیرکل حزب الله لبنان خانواده های شهدا را به صبر در راه دفاع از عزت و کرامت و آینده دعوت کرد.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود گفت از بدیهیاتی که نزد بسیاری فراموش شده است خطر اسرائیل و تهدیدات آن است که با همکاری آمریکا از فرصت های موجود بهره برداری می‌کند.

دبیرکل حزب الله گفت: اوضاعی که الان ما در آن به سر می بریم همان چیزی است که اسرائیل و آمریکا بعد از همه پیروزی های که مقاومت خواهان آن بودند و متاسفانه امروز برخی نمی خواهند که از اسرائیل و فلسطین صحبت کنند.

وی با اشاره به خطر اسرائیل علیه لبنان گفت: در چهارچوب ملی، اسرائیل برای لبنان خطر و دشمن است و برای امنیت، حاکمیت منابع نفتی و آبهای لبنان تهدید به حساب می‌آید. ما باید همگی به خطر اسرائیل توجه کنیم و مشکل اساسی در لبنان همیشه تشخیص این خطر و فهم آن بوده است.

سیدحسن نصرالله با اشاره به توانایی های مقامت خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: دشمن باید بداند تمام توانایی‌های حزب الله که از آن ترس دارد همچنان پابرجا بوده و در حال پیشرفت است.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد، اسرائیل در طی هفته های گذشته تلاش کرد تا به بهره برداری از فرصت‌ها موجود علیه مقاومت و جنگی را به راه بیندازد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: اسرائیل همچنان مقاومت را خطری برای پروژه های خود می داند.

وی با اشاره به نگرانی رژیم صهیونیستی از مقاومت گفت: دشمن باید امروز نگران باشد همچنان که برای مقاومت و مردان آن هزاران حساب باز کرده بود ، باید در این حالت باقی بماند و مرتکب محاسبات اشتباه نشود.

وی از تمامی لبنانی ها خواست که نسبت به تهدید های اسرائیل و خطرات آن آگاه باشند و به مسئولیت ملی خود در همه زمینه‌ها پایبند باشند.

نصرالله تاکید کرد، دغدغه ما دفاع از لبنان و عزت و قدرت های این کشور است نه این که آن را به حال خود رها کنیم.

خطر اسرائیل به «فراموشی» سپرده شده است

سید حسن نصرالله رژیم صهیونیستی را خطری برای لبنان و فلسطین دانست و گفت: همه کشورها امروزه به امور کشورهایشان مشغولند و خطر اسرائیل را به فراموشی سپرده‌اند.

خطر اسرائیل به «فراموشی» سپرده شده است

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی‌اش گفت: به روان رهبران شهید، استادان مقاومت و «سید عباس موسوی» سرور شهیدان مقاومت اسلامی، شیخ «راغب حرب» و شهید «عماد مغنیه» و همچنین همه شهدای ارتش، نیروهای امنیتی، شهدای مقاومت، شهدای فلسطینی و سوری و همه افرادی که خونشان این زمین را آبیاری کرده و پیروزی‌ها آفریدند، درود می‌فرستم.

وی در ادامه به روان شهدای انفجارهای اخیر لبنان درود فرستاد و با عرض تسلیت به خانواده‌های آنان، با مجروحان این حوادث تروریستی ابراز همدردی کرد و برای آنها آرزوی بهبودی عاجل کرد.

سید نصر الله درباره موضوعات سخنرانی امشب خود گفت: سخنان بنده درباره سه موضوع است. نخست درباره دشمن اسرائیلی و مقاومت، دومی درباره رویارویی جاری در لبنان و سوریه و منطقه و پیامدهای امنیتی و سیاسی و مسائل مشابه آن. سومین موضوع درباره کابینه جدید است.

وی با بیان اینکه در سالروز رهبران شهید،‌ ابتدا درباره موضوعی بدیهی آغار می‌کنم، افزود: یک موضوع بدیهی که متاسفانه نزد بسیاری از افراد به فراموشی سپرده شده است و آن اسرائیل، خطرات و تهدیدات آن است و اینکه از فرصت‌های موجود با مساعدت آمریکا بیشترین استفاده را می‌برد.

سید نصر الله با بیان اینکه درباره فلسطین و لبنان ما نیازمند تذکر و یادآوری‌هایی هستیم، افزود: آیا لازم است که خطر اسرائیل علیه فلسطین را یادآوری کنیم؟ خطرش برای ملت فلسطین و مقدسات را یادآوری کنیم؟ اینها موضوعاتی بدیهی هستند ولی امروزه به فراموشی سپرده شده‌اند. همه کشورها امروزه به امور کشورهایشان مشغولند. بلکه برخی از این کشورها درگیر جنگ تمام عیار هستند. متاسفانه برخی‌ها دوست ندارند که درباره فلسطین و اسرائیل سخنی گفته شود.

وی وضعیت فعلی کشورهای اسلامی منطقه خاورمیانه را خواسته آمریکا و رژیم صهیونیستی بعد از همه پیروزی‌های محور مقاومت خواند و افزود: آنچه (آمریکا و اسرائیل) می‌خواهند این است که فلسطین و نبرد با دشمن اسرائیلی نه تنها از دایره اولویت‌ها خارج شوند، بلکه از دایره مسائل مورد اهتمام، از عقل، قلب و عاطفه خارج شوند و اینکه به مرحله‌ای برسیم که وقتی بگوییم «فلسطین» مردم بگویند «رهایمان کنید». این همان چیزی است که می‌خواهند ملت‌های اسلامی به آن برسند. آنچه مهم است رسیدن به مکانی حتی در سطح عقل، عاطفه است. اینکه فلسطین در یک جهان دیگری باشد. در اینجا نیز یک مسئولیت فلسطینی وجود دارد.

دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه باید اعتراف کرد که آنها تا سطح بالایی موفق شده‌اند، ولی می‌توان از پیشرفت این روند جلوگیری کرد و گزینه‌هایی که همچنان در اختیار هستند را اتخاذ کرد، علت اهمیت قائل شدن آمریکایی‌‌ها برای دستیابی به سازش نهایی برای آرمان فلسطین را جویا شد و افزود: چرا این تلاش‌ها در این برهه فعلی پیگیری می‌شوند؟ دولت آمریکا و صهیونیستی سعی پایان بخشیدن به قضیه فلسطین هستند. زیرا جهانی عربی در این مرحله وجود ندارد و جهان اسلامی نیز وجود ندارد. همه کشورها مشغول امور خود هستند.

 

اگر مقاومت نبود هنوز اسرائیل در خاک لبنان بود/ حزب الله در سطح بالایی از آمادگی قرار دارد

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی همچنان به خاک و نفت لبنان چشم دوخته است گفت: دشمن در محاسباتش مرتکب اشتباه نشود، حزب الله در سطح بالایی از آمادگی قرار دارد.

اگر مقاومت نبود هنوز اسرائیل در خاک لبنان بود/ حزب الله در سطح بالایی از آمادگی قرار دارد

سید حسن نصرالله در ادامه سخنانش که به مناسبت گرامیداشت شهدای مقاومت ایراد می کرد، اظهار داشت: باید اعتراف کنیم که آنها در این کار تا حد زیادی موفق بوده اند (در دور کردن توجه جامعه عربی و اسلامی به قضیه فلسطین) اما می توان گزینه هایی را که مهیا است اتخاذ کرد اما این اهتمام فوق‌العاده آمریکا برای حل نهایی قضیه فلسطین در شرایط کنونی چیست؟ چرا مشخصا همین الان؟ دولت آمریکا با رژیم صهیونیستی به دنبال نابود کردن قضیه فلسطین هستند زیرا هیچ جهان عربی و هیچ جهانی اسلامی اکنون وجود ندارد و هر کشوری به حال و روز خود مشغول است.

دبیر کل حزب الله گفت: اسرائیل امروز را فرصتی برمی شمرد و با آمریکایی می گوید که این فرصتی برای تسویه حساب بر سر قضیه فلسطین و اعمال شروط علیه فلسطینیان است تا حل این مناقشه مناسب اسرائیل و آمریکایی‌ها باشد.

دبیر کل حزب الله گفت: در گذشته امام موسی صدر و رهبرانی از همه طوائف لبنانی از دهه پنجاه در هشدار و دعوت از همگان به منظور مقابله با تهدیدهای اسرائیل صدای بلندی داشتند و پس از حمله سال 1982 اسرائیل، شیخ راغب حرب و همه برادرانش مردم را به مقاومت دعوت کردند و گفتند این راه بازگشت به فلسطین است.

دبیر کل حزب الله افزود: متاسفانه امروز در همین وضعیت به سر می بریم بسیاری می گویند مشکل با لبنان نیست بلکه مشکل با فلسطینیان و مقاومت فلسطین است و اسرائیل به لبنان حمله کرد تا فلسطینیان را از لبنان بیرون کند و اسرائیل دخالت در لبنان و نقض حاکمیت این کشور را نمی خواهد و بلکه برخی اسرائیل را منجی می دانند و اینکه اسرائیل خطر و تهدید محسوب نمی شود.

سید حسن نصرالله گفت: سازمان آزادی بخش فلسطین و مقاومت فلسطین از لبنان خارج شدند و جنایاتی علیه اردوگاه های فلسطینی صورت گرفت اما اسرائیل باقی ماند و به دنبال اعمال گزینه های سیاسی بر لبنان بود و دو بازداشتگاه در لبنان بنا کرد و برای ساخت مستعمره هایی در جنوب لبنان آماده می شد و اگر جرقه مقاومت زده نشده بود و درگیری خونبار بین لبنانی های مبارز با اشغالگران روی نداده بود اسرائیل به نوار مرزی عقب نشینی نکرده بود  و این در حالی است که در آن زمان مقاومت خطری برای دشمن صهیونیستی نبود.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: اگر مقاومت نبود اسرائیل در لبنان باقی مانده بود و همه باید بدانند که اسرائیل به دنبال سلطه جویی بر لبنان است و خیر و صلاح کشور و هیچ قوم و طائفه ای در لبنان را نمی خواهد.

وی تاکید کرد: اسرائیل همچنان دشمن، خطر و تهدیدی است که باید نسبت به آن هشیار بود اسرائیل طی هفته های گذشته به دنبال استفاده از فرصت ها برای جنگ علیه مقاومت و اطراف آن بود و ما تهدیدهای اسرائیل را شنیدیم و بسیاری در لبنان چه بسا این تهدیدها را نشنیدند اما اسرائیل اوضاع را فرصتی برای حمله به مقاومت در لبنان و اعمال فشار بر آن می بیند و ممکن است که از برخی فرصت ها برای برخی اقدامات خصمانه سوء استفاده کند، اسرائیل همچنان چشم به خاک و نفت ما دوخته است و همچنان حزب الله را بزرگ ترین خطر برای خود در منطقه می داند.

دبیر کل حزب الله گفت: اسرائیل همچنان مقاومت را خطری برای برنامه ها و بلندپروازی های خود می داند، امروز در سالگرد رهبران شهید می گویم که دشمن می داند که نمی تواند ما را دچار بیم و هراس کند و نمی تواند از عزم ما بکاهد و می داند که مقاومت در هر زمان آمادگی در سطح بالای خود را حفظ می کند و حتی در شرایط کنونی می داند که قدرت مقاومت و امکانات آن آماده و در سطح بالا و پیشرفته ای است و مقاومت اگر شهدایی در سوریه داده است اما این امر موجب بیش تر شدن تجربه و قدرتش شده است.

نصرالله گفت: دشمن باید نگران باشد و هیچ محاسبات اشتباهی مرتکب نشود.

دبیر کل حزب الله گفت: از همه لبنانی ها می خواهم که نسبت به تهدیدهای اسرائیل و خطرات آن برای هر چیزی در لبنان هوشیار باشند و در هر سطحی به مسئولیت ملی خود عمل کنند و همان طور که قبلا هم گفته ام امیدواریم کشوری داشته باشیم که بتواند از لبنان دفاع کند و ما امروز احساس خوبی داریم و امیدواریم که روزی بیاید و ارتش تنها قدرتی باشد که از لبنان دفاع کند و ما از هر چیزی که می تواند ارتش را از لحاظ تجهیزات و نیرو و سلاح های پیشرفته در برابر چالش های اسرائیل تقویت کند حمایت می کنیم و این روزها ثابت می شود که آیا جهان می خواهد این سلاح را به ارتش بدهد یا نه و اگر لبنان از این حمایت برخوردار شد از هر کسی که به ارتش سلاح بدهد تشکر می کنیم.

سید حسن نصرالله گفت: ما به دنبال دفاع از لبنان، عزت و توانمندی آن هستیم و امیدواریم که اراده ای فراگیر شکل بگیرد که بر اساس آن دولتی تشکیل شود که به فکر هر وجب از خاک لبنان و سرنوشت هر لبنانی باشد و ارتشی قوی تشکیل بدهد.

«تروریسم تکفیری» همه کشورهای منطقه را تهدید می‌کند

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: تروریسم تکفیری در همه مناطق وجود دارد و از گروه‌های مسلح در همه کشورهای منطقه تشکیل می‌شود. این جریان‌ها رویکرد دور سازی و حذف را دنبال می‌کنند.

«تروریسم تکفیری» همه کشورهای منطقه را تهدید می‌کند

سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود اظهار داشت: از سال 1982 تا سال 2000 و در سال 2006 برخی‌ها در لبنان دائما مسئولیت اقدامات اسرائیل را بر گردن مقاومت می‌انداختند. چرا علمیات استشهادی علیه اسرائیلی‌ها اجرا می‌شود؟ بعضی‌ها حتی از واژه «شهید» برای شهدای حزب الله استفاده نمی‌کردند و صفت مقاومت را از آن حذف می‌کردند. سخن‌هایی درباره عدم بهانه دادن به (رژیم صهیونیستی) به میان آورده شد. در آن روزها اگر می‌خواستیم به این منطق گوش فرا دهیم، اسرائیل تا کنون در بیروت و جبل (عامل) باقی می‌ماند. شهرک‌سازی می‌کرد و کابینه تعیین می‌کرد و کشور را اداره می‌کرد و گزینه‌های سیاسی‌اش را تحمیل می‌کرد.آب‌های ما را به غارت می‌برد. اگر به آن منطق گوش می‌دادیم، منطقی که همه اقدامات دشمن اسرائیلی ‌را تنها واکنشی طبیعی و موجه به عملیات مقاومت می‌دانست در ان صورت همه امور به دست اسرائیلی‌ها می‌افتاد.

دبیر کل مقاومت اسلامی لبنان درباره واکنش آحاد مردم و گروه‌های لبنانی به منطق فوق گفت: اهالی لبنان و بخش بزرگی از ملت به این منطق گوش ندادند و به مقاومت ادامه دادند تا آزاد سازی را به ارمغان آوردند که امروزه همه لبنانی‌ها از آن بهره می‌برند.

سید نصر الله خطر تروریسم تکفیری را دومین تهدیدی خواند که همه کشورهای منطقه را با تهدید مواجه می‌سازد و افزود: تکفیر به تنهایی خطری ندارد و تا زمانی که در دایره فکری باقی بماند، هر کسی اختیار دارد و عواقب آن را متحمل می‌شود. مشکل در تفکر نیست، بلکه آنها وقتی کسی را تکفیر می‌کنند، شخص دیگر را که با عقائد، افکار و سیاست های آنان مخالف باشد را قبول نمی‌کنند و به مباح دانستن خونش و حذف وی روی می‌آورند.

وی افزود: این تروریسم تکفیری در همه مناطق وجود دارد و از گروه‌های مسلح در همه کشورهای منطقه تشکیل می‌شود. این جریان‌ها رویکرد دور سازی و حذف را دنبال می‌کنند.

نصر الله به تکفیر جبهه النصره توسط گروهک داعش پرداخت و افزود: این دو گروه داری یک فکر، روح و اخلاق واحد هستند ولی هنگامی که درباره یک موضوع سیاسی دچار اختلاف شدند، داعش، جبهه النصره را کافر و مرتد خواند.

دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه گروه‌های تکفیری چنانچه در یک موضوع سیاسی، مالی و یا سازمانی با دیگری اختلاف پیدا کنند، به سرعت حکم تکفیر دیگری را صادر می‌کنند، افزود: باید در درگیری‌های بین «داعش» و «جبهه النصره» در سوریه تامل شود. دیده بان سوری از بیش از دو هزار کشته و ده‌ها عملیات انتحاری علیه یکدیگر سخن می‌گوید. این عملیات با خودروهای بمب گذاری شده انجام شدند. خودروهای بمب گذاری شده به برخی شهرک‌‌ها ارسال شده و به کسی رحم نکردند.

وی با مطرح کردن سئوالی درباره علت اختلاف بین داعش و جبهه النصره با وجود داشتن یک مذهب و یک رویکرد، گفت: بر سر یک موضوع سیاسی و یا یک چاه نفت اختلاف پیدا کردند. ما امروزه این عرصة (درگیری‌ها) را مشاهده می‌کنیم. این امر عقل و اندیشه رهبران و اعضای این گروهک‌ها را نشان می‌دهد. این موضوع غافلگیر کننده نیست و هر کسی که تجربه‌های گذشته را پیگیری کرده باشد، آنرا پیش بینی می‌کرد.

اسرائیل و آمریکا گروههای تکفیری را به خدمت می‌گیرند/نگرانی از خطر بازگشت گروه‌های تروریستی

دبیر کل حزب الله با اشاره به نگرانی ها از خطر بازگشت گروههای تروریستی به موطن اصلیشان گفت: طبعا اسرائیلی‌ها وارد این گروه های تکفیری شده اند و آمریکا این طرف‌ها را بکار گرفته است.

اسرائیل و آمریکا گروههای تکفیری را به خدمت می‌گیرند/نگرانی از خطر بازگشت گروه‌های تروریستی

سید حسن نصرالله در ارتباط با درگیری های میان داعش و جبهه النصره در سوریه گفت: باید تجربه افغانستان را ببینیم گروه های افغانی با قوی ترین ارتش یعنی ارتش اتحاد جماهیر شوروی جنگ کرد و هنگام خروج ارتش شوروی برخی گروه هایی که تفکرات تکفیری داشتند وارد گروه های افغانی شدند و درگیری بین آنها درگرفت و کشت و کشتارهایی که بین آنها صورت گرفت ارتش سرخ شوروی هم این کشتارها را نکرده بود.

دبیر کل حزب الله گفت: در الجزایر گروه های مسلح  در بین مردم چه کردند در حالی که جنگ سالاران به جان هم افتاده بودند.

سید حسن نصرالله گفت:ما در انفجارها سریعا طرفی را متهم نکردیم زیرا همه چیز روشن می شود و آنها به دنبال جنگی آشکار هستند آنها اهداف خود را اعلام می کنند و نوار ویدیویی بیرون می دهند و هنوز این بحث و بررسی ها وجود دارد که عاملان انفجارهای لبنان طرف های تکفیری هستند.

دبیر کل حزب الله گفت: طبعا اسرائیلی‌ها وارد این گروه های تکفیری شده اند و آمریکا این طرف‌ها را بکار گرفته است اما بحثی نیست که این طرف ها چه کسانی هستند و چه کسانی این اقدامات تروریستی را مدیریت می کند.

دبیر کل حزب الله گفت: در لبنان در سایه انفجارها و عملیات های انتحاری بحث هایی صورت گرفت برخی گفتند اگر حزب الله در سوریه ورود پیدا نکرده بود این حوادث روی نمی داد و از روز اول این گونه عملیات های تروریستی را توجیه کردند و این منطق همچنان باقی خواهد ماند، بسیار خوب، قبل از اینکه ما به سوریه برویم آیا در لبنان جنگی در شمال لبنان و برخی اردوگاه ها که از سوی این گروه های تکفیری تحمیل شده بود وجود نداشت در حالی که آنها با خودروهای بمب گذاری شده مناطق مسیحی نشین و ارتش را هدف می گرفتند، این امور مربوط به قبل از حوادث سوریه است.

سید حسن نصرالله گفت: در برابر این منطقه دو فرضیه وجود دارد یکی اینکه این انفجارها با دخالت ما در سوریه در ارتباط است یا اینکه هیچ ارتباطی ندارد و آنها در هر حال جبهه جنگ در سوریه را باز خواهند کرد و آنها اولویتشان پایان دادن به جنگ در سوریه و ورود به لبنان است آنها راهبرد سیطره بر مناطق مرزی با لبنان را اتخاذ کردند و سپس به دنبال ورود به لبنان هستند و این قضیه ، برای آنها قریب الوقوع است.

دبیر کل حزب الله گفت: لبنان هدف گروه های تکفیری است و بخشی از طرح و برنامه آنها است و اگر آمریکایی و اسرائیلی ها این گروه ها را وارد سوریه کردند طبعا لبنان را هدف قرار می دهند زیرا در لبنان مقاومتی هست که بزرگ ترین خطر برای اسرائیل شمرده می شود و به عقیده شان وارد لبنان خواهند داد و به گمانشان تنها به خاطر اعتقاداتشان وارد لبنان می شوند.

سید حسن نصرالله گفت: اگر تسلیم این منطق شویم که مردم بهای اقدام حزب الله در اعزام نیرو به سوریه را می دهد و همین موجب شده که این گروه ها وارد لبنان شوند ، این فرضیه سوال دیگری را در پس خود می آورد اینکه آیا اعزام نیرو به سوریه ارزش این جانفشانی ها و تحمل این تبعات را دارد ؟ایا ارزش دارد که ما در مناطق القصیر و دمشق جنگ کنیم زیرا اینها مناطق اصلی هستند که نیروهای ما در آن حضور دارند یا در مناطق مرزی، و اگر دمشق سقوط کند همه مناطق مرزی تحت سیطره این گروه ها خواهد بود.

سید حسن نصرالله گفت: اینجا برمی گردیم به توجیه هایی که برخی برای حمله اسرائیل علیه لبنان می آورند هرگز به شرح و تفصیل هایی که درباره علت ورودمان به سوریه گفته ام برنمی گردم و اینکه چرا در جایی که باید باشیم باقی خواهیم ماند. بر اساس گزارش های جدید، بیش تر کشورهایی که از شبه نظامیان در سوریه حمایت مالی کرده و آنها را برای جنگ به سوریه می فرستند این کشورها اکنون از نگرانی و وحشت خود نسبت به خطرات امنیتی که این گروه ها در صورت بازگشت به کشورهایشان می توانند داشته باشند سخن می گویند.

سید حسن نصرالله گفت: اکنون در همه جهان این بحث است که اگر خدای نکرده این گروه ها (تکفیری ها) در سوریه پیروز شوند ، سوریه بدتر از افغانستان خواهد شد و اگر این گروه ها شکست بخورند و به سوی ما بازگردند چکار کنیم.

سید حسن نصرالله گفت: شماری از کشورها قوانینی را برای جلوگیری از سفر جوانانشان به سوریه و پیوستن به گروه های شبه نظامی وضع کرده اند که از جمله آنها تونس است، و کسانی از این جنگجویان در سوریه هنگامی که به تونس بازگشتند طعم آنچه را که ملت های منطقه از کشتار و تروریسم می بینند به مردم تونس چشاندند.

عربستان در همه جبهه‌ها با سوریه وارد جنگ شده است

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: عربستان در همه جبهه ها علیه سوریه در حال جنگ است امروز عربستان درک کرده است که پس از بازگشت این جوانان به این کشور فاجعه ای روی خواهد داد.

عربستان در همه جبهه‌ها با سوریه وارد جنگ شده است

سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنانش که به طور مستقیم از شبکه خبری المنار پخش شد، تاکید کرد که اگر این تکفیری ها که ما آنها را در القصیر شکست دادیم و خودروهای بمب گذاری شده را به سوی ما روانه کردند این مسئله جزئی از جنگ خواهد بود.

وی با اشاره به تصویب قانونی برای جلوگیری از ورود جوانان برای رفتن به جنگ در سوریه گفت : در عربستان هجمه ای علیه مشایخی که جوانان را به رفتن به سوریه تشویق می کنند آغاز شده است و این تبدیل به یک سیاست رسمی شده است در حالی که آنها 3 سال جوانان عربستانی را برای رفتن به سویه تشویق می کردند چرا الان این تدبیر را اتخاذ کرده اند سپس تصمیم گرفتند که هر کس که برای جنگ به سوریه برود به زندان بیندازند ولی واقعیت این نیست و عربستان در همه جبهه ها علیه سوریه در حال جنگ است امروز عربستان درک کرده است که پس از بازگشت این جوانان به عربستان فاجعه ای روی خواهد داد.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: من از تمام لبنانی ها می پرسم که چرا همه کشور های دنیا حق دارند که در مودر حضور جوانان خود در گروه های تکفیری نگران باشند و ما لبنانی ها که همسایه سوریه هستیم و زندگی و سرنوشت ما با سوریه گره خورد است چرا حق نداریم که تدابیر پیشگیرانه انجام دهیم.

نصراله تاکید کرد، 30 هزار لبنانی در القصیر حضور داشتند که مورد تعرض تکفیری‌ها قرار گرفتند. تکفیری ها تعدادی از آنها را ربودند و تعداد از زنان لبنانی را مورد تجاوز قرار دادند آیا ما حق نداریم که برای مقابله با قتل غارت و تجاوز به 30 هزار لبنان
متن کامل سخنرانی حسن نصرالله حزب الله لبنان آخرالزمان

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان  [ يكشنبه، 12 آبان ماه، 1392 ] 875 مشاهده
 اطلاعیه فروش اینترنتی انیمیشن پیام راشل کوری  [ پنجشنبه، 1 اسفند ماه، 1392 ] 2245 مشاهده
 چند کلیپ از استاد رائفی پور  [ شنبه، 26 بهمن ماه، 1392 ] 870 مشاهده
 تـــکــــذیبیــــه استاد رائفی پور  [ سه شنبه، 3 دي ماه، 1392 ] 948 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب