داعش از پدر معنوی مخالفان سوریه انتقام گرفتءاللهءمحمدءعلیءاسلامءدینءTVshiaءشیعهءمنجیءقرآنءخداء

اتفاقی که این روزها حوادث جاری در سوریه را متفاوت کرده این است که گروه های ترروریستی موجود در سوریه با یکدیگر دچار اختلاف شده اند و این روزها درگیری های خونینی بین این گروه ها حادث شده و اعلامیه های متعددی بر همین اساس از سوی این گروه ها صادر شده است که سایر گروه ها را مورد تهدید قرار داده اند.

یکی از گسترده ترین اختلافات بین دو گروه تروریستی «دولت اسلامی در عراق و شام» موسوم به داعش و گروه ترروریستی جبهه اسلامی که به تازگی از گروه ارتش آزاد سوریه مشتق شده در حال انجام است.


با توجه به اوضاع نابسامان منطقه و افزایش تحرکات تروریستی در کشورهای اسلامی بر آن شدم تا تحلیلی را برای چرایی این جریانات به رشته تحریر درآورم.

خبرها حاکی از آن است که در کشور عراق گروه تروریستی «دولت اسلامی در عراق و شام» موسوم به داعش در حال جنگ و خونریزی می باشند و درگیری شدیدی بین نیروهای ارتش عراق و نیروهای داعش در جریان است. همچنین خبرها از درگیری ها و انفجارات در لبنان به گوش می رسد.

در سوریه نیز همچنان بین نیروهای ارتش سوریه و گروه های تروریستی نبرد سنگینی حکمفرماست و درگیری ها ادامه دارد، ولی اتفاقی که این روزها حوادث جاری در سوریه را متفاوت کرده این است که گروه های ترروریستی موجود در سوریه با یکدیگر دچار اختلاف شده اند و این روزها درگیری های خونینی بین این گروه ها حادث شده و اعلامیه های متعددی بر همین اساس از سوی این گروه ها صادر شده است که سایر گروه ها را مورد تهدید قرار داده اند.

یکی از گسترده ترین اختلافات بین دو گروه تروریستی «دولت اسلامی در عراق و شام» موسوم به داعش و گروه ترروریستی جبهه اسلامی که به تازگی از گروه ارتش آزاد سوریه مشتق شده در حال انجام است.

برای کسب اطلاعات بیشتر توجه شما را به خبرهایی که در روزهای اخیر رخ داده جلب میکنم تا متوجه اوضاع و شدت درگیری ها در بین گروه های تروریستی شوید و سپس به کنکاش چرایی این درگیری ها خواهم پرداخت:

 

آخرالزمانمفتی سوری تکفیری‌ها : عناصر داعش خوارج هستند

آخرالزمان

در پی بدنام شدن تکفیری‌های گروه "دولت اسلامی در عراق و شام" (داعش)، "عدنان عرعور" مفتی تکفیری‌ها و پدر معنوی گروه های مسلح در سوریه، آن ها را خوارج نامید !
"عدنان عرعور" که به صدور فتواهای تکفیری و حمایت از گروه های مسلح در سوریه شهره است، در گفت وگو با شبکه "شذا" که از سوی دستگاه اطلاعات عربستان حمایت مالی می شود، برای دستگیری "ابوایمن العراقی" فرمانده "ساحل" در گروه داعش، جایزه تعیین کرد.
وی خاطرنشان کرد که این فرد، افسری از سازمان اطلاعات عراق است و گمان نمی کند که حاضر شود در برابر دادگاهی شرعی پاسخگو باشد.
عرعور، همچنین ابوایمن را متهم کرد که برای خلاصی یافتن از انتحاری هایی که از عربستان به سوریه می آیند، آن ها را به عملیات می فرستد و به کشتن می دهد.
عرعور افزود: من همه اعضای داعش را متهم نمی کنم اما بسیاری از آن ها دست به اقداماتی غیرقابل توصیف زده اند. به این ترتیب عناصری از داعش که قوانین خداوند را اجرا نکنند، در حکم خوارج هستند، آن ها سگ های جهنم یا عناصر سازمان اطلاعات هستند.
وی در ادامه پرده از علت خشم خود برداشت و گفت: داعش با حمله به برادران ما در گروه احرار الشام مرتکب جرم و تجاوز شده اند.
به این ترتیب مشخص می شود که عرعور نگران شکست های سنگینی است که در درگیری های داخلی میان گروه های مسلح به گروه های وابسته به عربستان سعودی وارد شده است.
گروه های مسلح تأکید می کنند که "ابو وائل العراقی" از سران داعش، قاتل "ابوبصیر اللاذقانی" و "جلال بایرلی" فرمانده سابق گروه موسوم به "هجرت به سوی خدا" است که شماری از پرسنل بیمارستان صحرایی نزدیک روستای ربیعه را کشت و شش شخص دیگر از جمله شیخ جلال بایرلی را اعدام کرد.
ناظران سیاسی بر این باورند که اتهامات عرعور ضد داعش، تلاشی سعودی برای در تنگنا قرار دادن این گروه از خارج است، زیرا این گروه در درگیری با گروه های مسلح وابسته به عربستان سعودی در سوریه ضربه های سختی به آنها وارد کرده است.

لینک خبر

داعش از پدر معنوی مخالفان سوریه انتقام گرفت

داعش از پدر معنوی مخالفان سوریه انتقام گرفتءاللهءمحمدءعلیءاسلامءدینءTVshiaءشیعهءمنجیءقرآنءخداء

در ادامه درگیری مخالفان و گروه های تروریستی در سوریه، عناصر گروه "دولت اسلامی در عراق و شام" (داعش) با حمله به تلویزیون "شذا الحریه" وابسته به مخالفان مسلح یکی از کارکنان را به قتل رسانده و 7 نفر را ربودند.
  گروهی از عناصر داعش بامداد امروز (پنج شنبه) به دفتر شبکه "شذا الحریه" در منطقه "الکلاسه" در حلب حمله کردند.
 عناصر داعش در این حمله به تخریب تجهیزات پرداختند که در نتیجه اعتراض و نافرمانی یکی از کارکنان سر او را هدف قرار داده و به قتل رساندند، و هفت نفر دیگر را هم با خود بردند.
 سایت "آسیا نیوز" به نقل از منابع خود تأکید کرد، عناصر داعش در واکنش به "عدنان العرعور" که مهمان همیشگی این شبکه است حمله کردند.
 در پی بدنام شدن تکفیری‌های گروه "دولت اسلامی در عراق و شام" (داعش)، "عدنان عرعور" مفتی تکفیری‌ها و پدر معنوی گروه های مسلح در سوریه، آن ها را خوارج نامید !
 "عدنان عرعور" که به صدور فتواهای تکفیری و حمایت از گروه های مسلح در سوریه شهره است، در گفت وگو با شبکه "شذا" که از سوی دستگاه اطلاعات عربستان حمایت مالی می شود، برای دستگیری "ابوایمن العراقی" فرمانده "ساحل" در گروه داعش، جایزه تعیین کرد.

http://www.yjc.ir/fa/news/4684700

اعدام سرکرده داعش از سوی ارتش آزاد

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از فارس، در جریان ادامه درگیری‌ها بین ارتش آزاد سوریه و گروه تروریستی «امارت اسلامی عراق و شام» موسوم به داعش، عناصر مسلح ارتش آزاد، «أبو عبدالله التونسی» سرکرده گروه تروریستی داعش را در منطقه حارم واقع در ریف ادلب اعدام کردند.گزارش شده است که عناصر مسلح داعش به منظور تلافی اعدام این سرکرده، 35 عنصر مسلح وابسته به «جبهه انقلابیون سوریه» را که پیشتر در مقر «المحکمه الشرعیه» زندانی کرده بود، قتل عام کرد.

http://www.shia-news.com/fa/news/65632/%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF

بریدن سر عناصر ارتش آزاد توسط داعش

آخرالزمان

عناصر گروه موسوم به "دولت اسلامی در عراق و شام" وابسته به القاعده، پس از بریدن سر نیروهای "ارتش آزاد" در حومه حلب، سر آنها را در ورودی شهرهای "الدانا"، "داره عزه" و "الباب"، آویختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شبکه العالم از اقدام عناصر داعش در بریدن سر شماری از نیروهای گروه موسوم به "ارتش آزاد" در سوریه خبر داد.
 عناصر گروه موسوم به "دولت اسلامی در عراق و شام" وابسته به القاعده، پس از بریدن سر شماری از نیروهای "ارتش آزاد" در حومه حلب، سر آنها را در ورودی شهرهای "الدانا"، "داره عزه" و "الباب"، آویخت.
درگیری گروه های مسلح و تروریستی در سوریه با یکدیگر طی ماه های اخیر شدت بیشتری گرفته است. این گروه ها برای دستیابی به کمک های مالی و تسلیحاتی هرچه بیشتر از سوی حامیان و طرف های خارجی، تلاش می کنند مناطق بیشتری را تحت کنترل خود در آورند.

http://irinn.ir/news/39191/%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%B3%D8%B1-%D8%B9%D9%86%D8%A7%D8%B5%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4

تروریست ها در سوریه به جان هم افتادند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از شبکه تلویزیونی المنار، درگیری های شدید و خونباری هنوز میان گروهک داعش و گروه های وابسته به جبهه اسلامی ادامه دارد. شدیدترین درگیری ها میان گروه های مخالف سوری (داعش از یک سو و گروه های زیر مجموعه جبهه اسلامی از سوی دیگر) در منطقه منبج در حومه غربی حلب به وقوع پیوست.
درگیری‌های داخلی بین تروریست های مورد حمایت خارج در سوریه دهها کشته و زخمی بر جای گذاشته است. شماری از این افراد در اعدام‌های خودسرانه کشته شده‌اند. کشتارها پس از آن روی داد که شبه‌نظامیان به یک پایگاه مردان مسلح افراطیون دولت اسلامی شام و عراق وابسته به القائده که اخیرا مسیرهای کلیدی را از رقبای خود گرفته بودند، حمله کردند.
درگیری‌ میان شبه‌ نظامیان در استان‌های حما و الرقه نیز آغاز شده است. بسیاری از تروریست هایی که در سوریه علیه حکومت این کشور می‌جنگند از اتباع کشورهای خارجی هستند. محور غربی - عربی نیز از آنها حمایت مالی و نظامی می کنند.
گزارش ها حاکیست، فعالان مخالف سوریه روز یکشبنه از عقب نشینی گروه دولت اسلامی در عراق و شام ( داعش) از مناطق راهبردی شمال سوریه  نزدیک مرز ترکیه  خبر دادند.

لینک خبر

داعش به جان جبهه اسلامی افتاد

عناصر مسلح «امارت اسلامی عراق و شام» یا همان داعش روز گذشته با دو خودرو بمبگذاری شده در دو منطقه تل رفعت و حریتان در ریف حلب را مقابل مقرهای جبهه اسلامی منفجر کردند که کشته و زخمی شدن شماری از عناصر مسلح و در عین حال غیر نظامیان منطقه را به همراه داشت.

در همین حال منابع محلی  در دمشق تاکید کردند که نتیجه اولیه انفجار یک خودرو بمبگذاری دیگر در منطقه «الهلک» از سوی داعش به 200 کشته و زخمی در این منطقه منتهی شد.

این منابع تاکید کردند که سرکردگان و عناصر داعش اقدام به بمبگذاری خودروهای بی‌شمار دیگری در ساختمان بیمارستان «العیون» کرده‌اند، تا آنها را به مناطق دیگر حلب ارسال کنند.

منابع مذکور تصریح کردند که اغلب کشته‌های انفجار این خودروهای بمبگذاری شده غیر نظامی و همچنین عناصر جبهه اسلامی بوده‌اند.

این منابع تاکید می‌کنند که شمار کشته‌ها از آغاز درگیری‌های گروه‌های میلح در حلب ظرف 3 روز گذشته بیش از 150 غیر نظامی بوده‌اند و این جدای از اوضاع معیشتی و انسانی اسفباری است که اهالی مناطق شاهد درگیری‌ها با آن مواجه هستند.

http://www.seratnews.ir/fa/news/154880/%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%A8%D9%87%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF

مهلت یک روزه داعش به ارتش آزاد / درگیری داخلی تروریستها تشدید شد

به گزارش موعود به نقل از مهر_خبرگزاری آناتولی ،دهها نفر از تروریستهای گروه داعش در درگیری با گروه های مخالف کشته و اسیر شده اند. این گروه تروریستی به مخالفان خود 24 ساعت مهلت داده است تا جنگ را متوقف کنند. داعش تهدید کرده است : در غیر این صورت نیروهایش را از جنگ و مقابله با نیروهای دولتی سوریه در حلب عقب خواهد کشید.
در یک پیام صوتی منتسب به ابومحمد العدنانی سخنگوی رسمی داعش که در شبکه های مجازی منتشر شده است ،گروه تروریستی داعش علاوه بر درخواست توقف جنگ گروههای مسلح دیگر علیه خود، سه شرط دیگر را نیز تعیین کرده است.
گروه تروریستی داعش از همه گروه های مخالف خود خواسته است طی مدت 24 ساعت به جنگ و مخالفت با داعش پایان دهند، در غیر این صورت با صدور فرمانی، تمام نیروهای خود را از خط های مقدم مبارزه با دولت سوریه فرا می خواند.
برداشتن تمام موانع و ایست های بازرسی که در مسیر حرکت تروریستهای این گروه است، عدم حمله به هیچ یک از تروریستهای داعش و  آزادی تمام تروریستهای بازداشت شده این گروه از شروط داعش اعلام شده است.
این گروه هششدار داده است در صورت عدم اجابت درخواست های داعش در مدت معین شده، نیروهای خود را از مناطق " شیخ سعید" نبل و الزهرا "و  "فوردگاه نظامی کوبرس" فرا می خواند.
گزارشها نشان می دهد دهها نفر از افراد مسلح گروه داعش در درگیری با گروه‌های مخالف کشته و اسیر شده‌اند و گروه‌های مخالف بر برخی از پایگاه‌ها و سلاح های گروه داعش تسلط یافته اند.

http://tnews.ir/khabar/D96B20521667.html

بیش از یک هزار عنصر داعش راهی حلب شدند

بیش از یک هزار نفر از عناصر گروه تروریستی داعش برای ملحق شدن به نبردهای این گروه با گروه تروریستی «جبهه اسلامی» راهی حلب شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، شاهدان عینی از رهسپار شدن بیش از 1300 عنصر داعش از رقه به سمت حلب خبر دادند.

قرار است، این افراد به کمک عناصری از داعش بشتابند که در مناطق مختلف استان حلب با گروه تروریستی جبهه اسلامی درگیر هستند.

http://farsnews.com/newstext.php?nn=13921016001532


داعش جبهه اسلامی تروریست سوریه عدنان عرعور آمریکا عربستان ژنو 2 سفیانی

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 تصاویر پیاده روی اربعین 94  [ جمعه، 13 آذر ماه، 1394 ] 7680 مشاهده
 پنجره فولاد رضا برات کربلا میده!  [ پنجشنبه، 12 دي ماه، 1392 ] 7723 مشاهده
 نوروز روز ظهور قائم(عج) / بخش اول  [ چهارشنبه، 4 دي ماه، 1392 ] 309474 مشاهده
 نوروز روز ظهور قائم(عج) / بخش دوم  [ چهارشنبه، 4 دي ماه، 1392 ] 10049 مشاهده
 کسب لیاقت ظهور  [ سه شنبه، 26 اسفند ماه، 1393 ] 7688 مشاهده

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب