سخنرانی مهم حاج علیرضا پناهیان+صوت

یکی از سوالاتی که در ذهن بعضی از افراد وجود دارد، این است که با وجود حاکمیت ولی فقیه و نائب امام زمان (ارواحنا فداه) چرا همچنان باید شاهد برخی از مصادیق ظلم و فساد در جامعه باشیم؟
آیا رهبر جامعه نمی تواند یا نمی خواهد جلو آنها را بگیرد؟
پاسخ این سوال و سوالهای مشابه بارها توسط افراد بصیر و فهیم جامعه داده شده است و ما در این نوشتار قصد داریم به جوابی که “حجت الاسلام پناهیان” به این پرسش داده اند، بپردازیم


به نام خدا
سلام دوستان گرامی

یکی از سوالاتی که در ذهن بعضی از افراد وجود دارد، این است که با وجود حاکمیت ولی فقیه و نائب امام زمان (ارواحنا فداه) چرا همچنان باید شاهد برخی از مصادیق ظلم و فساد در جامعه باشیم؟
آیا رهبر جامعه نمی تواند یا نمی خواهد جلو آنها را بگیرد؟
پاسخ این سوال و سوالهای مشابه بارها توسط افراد بصیر و فهیم جامعه داده شده است و ما در این نوشتار قصد داریم به جوابی که “حجت الاسلام پناهیان” به این پرسش داده اند، بپردازیم اما قبل از آن باید مقدمه ای را ذکر کرد:

زمانی که ما در زندان اوین بودیم با بسیاری از آدم های مختلف و بعضا عجیب و غریب مواجه می شدیم، اتفاقا بعضی از آنها همین سوال را می پرسیدند و ما هم سعی می کردیم با ارائه دلائل منطقی و متناسب با طرز فکر آنها به سوالاتشان پاسخ دهیم.

آری؛ برای ما پاسخ بسیار روشن است.

ما وجود ظلم و فساد را عمدتا نتیجه عدم حضور و نقش آفرینی مردم و ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و تعطیلی و فراموشی این فریضه عظیم و تاثیر گذار می دانیم. بارها به این نکته اشاره کرده ایم که امام جامعه بدون حضور امت و یاری آنها هرگز نمی تواند اهداف وآرمان های نظام اسلامی رامحقق سازد، یاورانی که غیرتمندانه مطالبات او را بر سر دست گیرند و مانع زمین ماندن آنها شوند.
ما معتقدیم امام خامنه ای ده ها برابر بیشتر از وظیفه و ظرفیت عادی خود مایه گذاشته و بی وقفه تلاش و کوشش نموده است و حقا و انصافا برکات این وجود نورانی فضای دنیا را معطر نموده است.

ما وجود مشکلات و مفاسد را عمدتا گردن خودمان می دانیم.

وقتی امام خامنه ای (حفظه الله تعالی) فرمودند:
مردم باید رفتار مسئولان ، دولتمردان، برگزیدگان و کسانى را که در جامعه اثرگذار هستند، زیر نظر داشته باشند. خطاست اگر خیال کنیم که ما مسئولیت را به دست کسانى سپرده‌ایم و آنها مسئولند؛ پس برویم مشغول کار و زندگى خودمان باشیم و به کار آنها کارى نداشته باشیم؛ نخیر، اگر این‌طور شد، ملت ضرر خواهد کرد؛ اگر غفلت واقع شد، حوادث غلبه خواهد کرد. ۷۹/۱۰/۱۹

بسیاری از ما بی توجه بودیم و بی تفاوت گذشتیم

وقتی که تصریح کردند:
امر به معروف و نهى از منکر حوزه‌ هاى گوناگونى دارد که بازمهم ترینش حوزه مسئولان است؛ یعنى شما(مردم) باید ما (مسئولین) را به معروف امر و از منکر نهى کنید. مردم باید از مسئولان، کارِ خوب را بخواهند؛ آن هم نه به صورت خواهش و تقاضا، بلکه باید از آنها بخواهند. این مهم ترین حوزه است.   ۲۵/۹/۷۹

شاید به شوخی گرفتیم و یا ترسیدیم وارد میدان شویم.

ما ریشه مشکلات را در این می دانیم که بسیجی ها در وسط میدان جهاد نیستند و بدتر اینکه خیال می کنند دقیقا وسط میدان اند.!!

آقا فرمودند: “بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلت های اصلی انقلاب زنده بماند.”

وقتی گلایه ها، فریاد ها و نگرانی های پی در پی آقا از وضعیت عدالت در کشور و عمل نکردن مسئولان به فرامین ایشان در خصوص مبارزه با فساد در طول سال های گذشته رگ غیرت ما را بالا نیاورد باید هم منتظر نتایج منفی آن باشیم.

آقا فرمودند:
 چند سال قبل از این، بنده درباره‌ى فساد اقتصادى، به رؤساى قوا نامه دادم.
خب، با فساد اقتصادى مبارزه کنید.
به زبان گفتن که مطلب تمام نمیشود؛
عملاً با فساد مبارزه کنید.
هى بگوئیم مبارزه با فساد اقتصادى.
خب، کو؟
در عمل چه کار شد؟
چه کار کردید؟
اینهاست که انسان را متأثر میکند.    
بیانات در دیدار مردم آذربایجان   ۹۱/۱۱/۲۸

در سالهای گذشته، شعار مبارزه با فساد، مکرر مطرح شد. در جلسات به برخی مسئولان تاکید شد، در محافل عمومی برای مردم بیان شد، اما با جنجال ها و مغلطه کاری ها نگذاشتند پیش برود.  ۸۰/۱۱/۳

من گله کردم و هنوز هم از بعضی دستگاه ها  گله دارم که وقتی ما چند سال پیش مسئله مبارزه با فساد را مطرح کردیم، به جای اینکه سینه سپر کنند و به میدان بیایند و پرچم را در دست بگیرند، توجیه های سیاسی و تعدیلهای غلط و سیاست بازانه روی این مسئله گذاشتند و آن کاری که باید بکنند، نکردند.   ۸۳/۴/۱۹

وقتی به تذکرات و اشارات پی در پی آقا توجهی نکردیم و نهایتا دلمان را به افشاگری در فضای مجازی و چند سایت و روزنامه و مجله خوش کردیم ، باید هر روز شاهد تخلفات و مفاسد عده ای بی تقوا باشیم.

البته لازم به ذکر است که علیرغم همه این کم کاری های ما و ناکارآمدی های برخی مسئولان، اوضاع ایران اسلامی و سایر کشورهای منطقه بسیار امیدوار کننده است.
جبهه  حق و باطل در کل عالم در حال رسیدن به نقطه اوج خود هستند و نبرد آخر در حال شکل گیری است و یقینا حزب الله پیروز حوادث عالم خواهد بود، این وعده قطعی الهی است.

تنها چیزی که هست اینکه ما باید برای تحقق ارزشهای الهی و دفاع از حق و عدل قیام کنیم.
امام خامنه ای می فرمایند:
آنچه که ما دنبالش هستیم، تحقق ارزشها و اهداف الهی است، ارزشهای عمده ای برای ما وجود دارد که باید دنبال آنها باشیم. باید آرمان ها و اهداف انقلاب را با قیام لله تامین کنیم.  ۱۹/ ۱۱/ ۶۸

آری باید از تمام ظرفیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کرده و در چارچوب شرع و عقل و قانون با ظلم و فساد مبارزه کنیم و مطالبه همیشگی مقام عظمای ولایت یعنی نظارت واقعی و عملی مردم بر عملکرد مسئولین که اخیرا نیز در دیدار دانشجویان به آن اشاره فرموده و حتی پیدا کردن ساز و کار های آن را نیز به جوانان و دانشجویان حزب اللهی محول کردند، محقق سازیم.

بخشی از بیانات امام خامنه ای در دیدار اخیر دانشجویان:

یکى از برادران درباره‌ى «نظارت» بحث کردند؛ من کاملاً حرف ایشان را تصدیق میکنم. نظارت بر دستگاه‌هائى از جمله صدا و سیما را ذکر کردند؛ که این کاملاً مورد تأیید ما است، و لازم است؛ منتها سازوکار نظارت بر دستگاهى مثل مجلس چگونه است؟ – این مطلب مهمى است، این چیز کوچکى نیست – یا سازوکار نظارت بر قوه‌ى قضائیه یا برخى دستگاه‌هاى دیگر چگونه خواهد بود؟ این یک موضوع مهمى است؛ این میتواند جزو موضوعاتى باشد که فعالان دانشجوئى در سطح فکر بالا، رویش برنامه‌ریزى کنند، فکر کنند، کار کنند، پیشنهاد تهیه کنند؛ به نظرم جزو کارهاى شما است؛ این کارها را بکنید، به تشکیلات عمومى کشور کمک کنید.

شبیه همین بیانات را در چند سال پیش نیز فرموده اند:
بسیجی عدالت طلب است. عدالت طلبی فقط این نیست که انسان شعار عدالت طلبی بدهد؛نه، باید این را واقعا بخواهد. عدالت طلبی به این نیست که انسان رودرروی کسی بایستد و بگوید تو عدالت طلب نیستی؛ نه این ساز وکار دارد.
باید جامعه به نقطه ای برسد که سیاست های عدالت طلبانه در آن طراحی شود
و دستگاه اجرایی طوری باشد که سیاست های عدالت طلبانه فرصت عملیاتی شدن و اجرایی شدن پیدا کند؛
والا خیلی سیاست های عدالت طلبانه هم مطرح می شود؛ اما ساز وکار، آدم ها، مهره ها، قلم به دست ها و امضاء کننده ها یا علاقه ندارند، یا اعتقاد ندارند، یا همت ندارند، یا حال وحوصله ندارند، یا از همان قبیل “برو بابا دلت خوشه” است؛ لذا کارها متوقف و لنگ می ماند؛ بنابراین آن جاها را باید اصلاح کرد.
برای رسیدن به هر آرزوی بزرگ وهر هدف والایی،ساز وکاری وجود دارد؛ این ساز وکار را باید جوان هوشمند فرزانه دانشجو پیدا کند.               قاموس عدالت ص ۴۹۵ -۵ تیرماه ۸۴

بنابر این یکبار دیگر در پاسخ به سوال مذکور عرض می کنیم که راه حل مسائل و مشکلات در جامعه اسلامی و ولائی، فرمان و حکم وخشونت از بالا نیست بلکه حضور فعال نیروهای مردمی و یاران ولایت در صحنه اجتماع و نظارت بر عملکرد مسئولان و امر به معروف و نهی از منکر در تمامی ابعاد آن، بهترین و کار آمدترین راه جلوگیری از تخلفات و مفاسد است.

چندی پیش سخنرانی بسیار زیبا و ارزنده ای از حجت الاسلام والمسلمین حاج علیرضا پناهیان به دستمان رسید که ایشان به طور صریح همین سوال را مطرح کرده و به آن پاسخ می دهند و در انتها نقش مردم را در قبال یاری ولایت تشریح می کنند.

 
 

از آنجا که متن این سخنرانی بسیار طولانی است و اگر بنا بود کل متن را در همین مطلب بگنجانیم عملا امکان پدیر نبود و چهار یا پنج پست مطلب جداگانه را می طلبید ، در اینجا خلاصه ای از آن را آورده و متن کامل این سخنرانی از اینجا در یک فایل word و یا فایل pdf قابل دانلود می باشد.

اما آن بخش از سخنرانی ایشان که انتخاب شده است به همراه صوت کامل آن:

_دانلود صوت کامل این سخنرانی_

 

میگن که اگر مقام معظم رهبری میدونن مشکلاتو چرا حل نمی کنن اگرم نمی دونن که خیلی بده

رهبر یه مملکت مشکلاتو ندونند، خلاصه سوال اینه

که گرفتاری ها رو می برن جمع می کنن متمرکز می کنند رو نقطه رهبری جامعه

اینو زمان امام هم می شد پرسیدا

تو زمان امام هم این حرف، حرف مردم بود.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

  این یک شیوه ارزیابیه دقت کنید.

این یک شیوه حل مسئلس

این یک شیوه راه حل جستن برای موضوعه

در این سوال شیوه حل مسئله شما اینه که رهبری باید بیان مشکلاتو حل کنن

در این سوال اینه که ایشون مگه قدرت تامه ندارن خب پس بیان اصلاح کنند

می دونید دنبال این سوال چه مشکلات دیگه ای پیش میاد؟

این سوال وقتی جواب داده نشه آدم ها خیلی راحت

می تونن بگن که خب پس این رهبری حتما شایستگی ندارد

بعد می تونه هزار تا حرف دیگم مطرح بشه

دیگه از این بالاتر که نیست آدم اینجوری مورد ارزیابی قرار بده

من از شما تقاضا می کنم این سوال ها در ذهنتون اومد حتما بپرسید

حتما یه آدم فهمیمی رو پیدا کنید بپرسید

من به اندازه خودم سعی می کنم پاسخی برای این سوال به شما بدم::

یه شب رفته بودم منزل یکی از دوستان خودم که پسرشون در زندان کشته شده بودن یا فوت کرده بودن در اثر بی اعتنایی زندان بان ها که این از دنیا رفته بودند در قصه فتنه ۸۸

خب خیلی صحبت دوستانه ای داشتیم می کردیم دیگه اون جا که نه تظاهرات بود نه نمی دونم روزنامه بود

اینها اگر از من سوالی می کردن از سر درد بود، برای درک بود

منم اگر حرفی میزدم نه می خواستم سر اینارو شیره بمالم اینا بچه نبودن

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

برگشت به من گفتش که آیا میشه تو مملکت اسلامی آدم مسئولینی داشته باشه که به جان آدم ها بی احترامی بکنند؟

اینو چه جوری  میشه توجیه کرد ما چه جوری برای خودمون توجیه کنیم؟ ما مقاومتمون رو در مقابل دشمن کردیم ولی اینو برای خودمون چه جوری توجیه کنیم؟

ببنید من رفتم سراغ اصل مطلب اصلا حاشیه هم نمی رم بد ترین صحنه ها رو هم دارم میارم وسط مورد بررسی قرار بدم برای شما

بهشون گفتم که بله تو مملکت اسلامی میشه همچین اتفاقاتی بیوفته

گفت تو جامعه امیرالمومنین هم یه همچین اتفاقاتی افتاده تو حکومت امیرالمومنین؟

گفتم از امیر المومنین بالاتر که پیغمبر اکرمند

تو جامعه پیغمبر اکرم برای شما مثال بزنم:

پیامبر اکرم خالد بن ولید رو مامور کردن

که آقا شما برو فلان دیار فلان ولایت فلان روستا فلان منطقه

اگر اینها مسلمون نبودن به اسلام دعوتشون کن اگه جنگ کردن باهاشون بجنگ اگر قبول کردن اسلام رو که هیچی برگرد اگر هم مسلمون بودن که زکات سالیانشون رو بگیر وبیار، احترامم بذار تازه ازشون تشکر هم بکن سلام ما رو هم بهشون برسون.

خالد بن ولید با اونها از قبل زمینه یک کینه ای تو دلش بود

اومد تو اون منطقه یاد اون کینه دیرینه خودش افتاد

اولا دید اونا مسجد دارن ، نماز می خونن خیلی وقته مسلمونن

خب زکاتتو بگیر برگرد دیگه سلام پیغمبرم برسون

ازشون تشکر هم بکن.

یه بهونه ای درست کرد و یک جنگی راه انداخت
۳۰ و خرده ای آدم کشت ، چقدر غارت کرد برگشت

خبر رسید به رسول خدا این یه سری مسلمون مظلوم رو کشته

بیینید یه کسی از طرف پیغمبر اکرم اومده داره مسلمونا رو می کشت چه فاجعه ایه؟

ما اگر بودیم اونجا حتما بیانیه صادر می کردیم علیه پیغمبر!!!

که یا رسول الله این چه طرز حکومته این عمال تو چه کار کردن؟

اون مادر، مادر این بچه به قتل رسیده، برگشت گفت خیلی عجیبه بعد پیغمبر چه کار کرد؟

گفتم هیچی پیغمبر اکرم خالد بن ولید رو اعدام نکرد

چون خیلی از احکام اسلامی رو نمیشه اجرا کرد، موقعیتش نیست .

 

پس چی کار کرد؟

گفتم هیچی دستشو برد بالا در خونه خدا همه مردم صداشو شنیدند صدا زد خدایا تو شاهدی من از کار خالد بیزارم بعد صدا زد علی جانم تو برو. برو جبران کن تا میتونی

حتی اگر ظرف خوراکی سگ اونها هم شکسته اون ظرف رو هم براشون جبران کن برگرد

گفت چرا پیغمبر اصلا از اول خالد بن ولید رو فرستاد؟

اینجا یه بحث بسیار علمی دقیق مطرح میشه

و اون اینکه یک پیامبر یک امام زیاد نمیتونه از حد مردم خودش جلوتر بره مسئولینی که بین مردم میگذاره یه کسایی هستند در حد خود مردم

اتفاقا تو جامعه ما که خیلی از این مسئولینو مردم انتخاب می کنند

امام تا دقیقه نود از بنی صدر دفاع کرد

اصلا دیگه اسنادش در اومده بود بنی صدر جزو حقوق بگیرای سازمان سیا است.

ولی امام فرمود مردم انتخاب کردن مردم باید ببینند چی انتخاب کردن

 و خالد بن ولید درسته زمان پیغمبر انتخابات نبود ولی یکی از افراد برجسته جامعه بود.

یک امام یا یک پیغمبر نمی تونه از فرشته های آسمانی استفاده کنه برای اداره مملکت از همین آدم های درب وداغونی مثل ماها استفاده می کنه.

چرا پیغمبر اکرم ۱۲ نفری که تصمیم گرفته بودند پیامبرو بکشند و در مسیر جنگ تبوک خواستند پیامبرو از دره از بالای دره هل بدن به پایین و مرگ پیامبرو طبیعی جلوه بدن حتی پیامبر اجازه نداد اینا رس وا بشن افشاگری بشن چه برسه به اینکه بخوان اعدام بشن در حالی که اونها می دونید حکمشون مرگه دیگه  

کسی بخواد پیغمبرو بکشو حکمش مرگه

چرا پیغمبر اجازه ندادند ؟ داستانشو حذیفه مفصل بیان می کنه ، خود رسول خدا اونجا فرمودن که حذیفه بعدا مردم می گن که این پیامبر یاران خودش رو کشت، دقت می کنید.

چه مصالحی دست یک امام یا پیغمبر معصوم رو می بنده حالا ما غیر معصومشو کار نداریم، بله غیر معصوم ممکنه اشتباه بکنه

اونی که معصوم هست آیا همچین اتفاقاتی تو حکومتش نیوفتاده؟!

صرف اینکه این اتفاقات تو یه حکومتی بیوفته اون حکومت باطله ممکنه دلایلی باشه

من نمی گم این آقا معصومه میگم اصلا شما مبنای سوالتو روشن کن

آیا می گید در یک حکومت دینی نباید مسئول ضعیف منصوب بشه؟

اگه اینو می گی پس پیغمبرو چی می گی؟ پس علی بن ابی طالب رو چی می گی؟

————————————————

یه جواب دیگه بدم:

غیر از اون مصلحت هایی که رهبری یک جامعه در تحمل آدم های بد داره غیر از اون یه مسئله ی دیگه هم هست:

مومنین وقتی که رفتار غلطی دارند یا ضعیفن، یا بد.

برخورد ما با منافقین و مومنین ضعیف چگونه باید باشه؟

برخورد رهبران جامعه دینی با منافقین و مومنین ضعیف همیشه برخورد از سر مداراست، برخورد از سر تحمله،برخورد از سر عطوفت و مهربانیه حتی با منافقین

پیامبر اکرم مهربانانه برخورد می کردن

برخورد با اشارس

مردم باید اشاره ها رو بگیرن

هیچوقت رهبران دینی در صدر اسلام پیامبر اکرم امیرالمومنین خیلی از نکات رو صریحا با مردم صحبت نکردن

————————————-

یه منافقی که دیگه اهل سنت هم معتقدند که ایشون منافق هستند

عبدالله ابی که سوره منافقین اصلا برای ایشون نازل شده

یه منافقی می خواست جنگ راه بندازه داخل مدینه گفت این مهاجرین رو ما انصار رو دادیم اینا دارن ال می کنن بل می کنن

خبر به پیغمبر رسید.

—————-

خب بعد شما نگاه می کنید می بینید که وحی نازل میشه

وحی نازل میشه درباره عبدالله ابی و بدی های عبدالله ابی رو اعلام می کنه خدا

پیامبر خدا میاد به زید بن ارقم می فرماید که جوون خوش بحالت باشه که آیه نازل شد و حرف تو تایید شد.

بعد دیدن غضب رو در چهره پیامبر

روز ها کاروان، کاروانی بود که داشت از جنگ بر میگشت استراحت می کردند همون بعد از ظهر وسط آفتاب پیامبر دستور حرکت دادن

بعد یکی از پیرمردها وریش سفید ها اومد گفت یا رسول الله الان وقت حرکت نیست شما عادتون نبود که روزا حرکت بکنید

آقا با اخم برگشتن فرمودن: دیدید که این آدمتون چی داره میگه. این رفیق شما چی میگه!

دیگه هیچ حرفی نزدن.


کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 به فکر حضرت مهدی (عج) نیستیم  [ پنجشنبه، 1 مرداد ماه، 1394 ] 778 مشاهده
 از مهدي باوري تا مهدي ياوري  [ سه شنبه، 26 آذر ماه، 1392 ] 1812 مشاهده
 سبک زندگی مدرن،حجاب عصر ظهور  [ سه شنبه، 15 دي ماه، 1394 ] 3562 مشاهده
 قوم نشان شده: امام رضا و ایران  [ سه شنبه، 27 مرداد ماه، 1394 ] 610 مشاهده
 چه مدارکی وجود دارد که حدیث غدیر را اثبات می کند؟  [ سه شنبه، 30 مهر ماه، 1392 ] 976 مشاهده

نام شما: JameStycle
ایمیل شما: JameStycle

در مورخه : يكشنبه، 7 آبان ماه، 1396 (IP آدرس : )
Viagra Kostenlos Testen Order Diovan On Line [url=http://costofcial.com]online pharmacy[/url] Direct Generic Amoxicilina Best Website Medication With Free Shipping Cialis Prezzo Del Prodotto
ارسال جوابیه ]

نام شما: ThaLoappy
ایمیل شما: ThaLoappy

در مورخه : سه شنبه، 24 بهمن ماه، 1396 (IP آدرس : )
Levitra Manufacturer Levothyroxine Canada No Prescription [url=http://tadalaffbuy.com]cialis price[/url] Viagra For Cheap Prices Cialis 10 Generika
ارسال جوابیه ]

نام شما: EllWromia
ایمیل شما: EllWromia

در مورخه : چهارشنبه، 29 فروردين ماه، 1397 (IP آدرس : )
Amoxicillin Refrigerate Cephalexin Bad Breath [url=http://cialiorder.com]cialis 20mg for sale[/url] Avec Clomid Kamagra Oral Jelly Australia
ارسال جوابیه ]

نام شما: Suerty
ایمیل شما: Suerty

در مورخه : شنبه، 22 ارديبهشت ماه، 1397 (IP آدرس : )
Mort shook his head in despair at the cloak and dagger insanity. Got it. Shielding his actions from the view of anyone who might be passing, he took out his wallet, counted the money, passed it across, hoisted the heavier than expected pack onto his shoulder, and turned to the man. I admire you more than you can imagine. Thanks, and be assured your secret is safe with me, whatever happens. Ah yeah. Felt so good I forgot. He dressed quickly, checked he had everything, then with a cheery, See ya, accompanied by a cheeky salute, was out the door and sauntering through the sunlight and fresh air he had despaired of ever seeing again, terrified to look back in case… He wasnt sure in case of what, he only knew he was very, very pleased to be out of there. The second he reached the end of the cul-de-sac and was round the corner on the busy road he took off like the wind, head plagued by worries. Had he ever told the previous nightclub owner where he lived? No, hed been living in the flats. Could they trace him? [url=http://gobi.com.sg]buy cake online[/url] He was happy, Mort stated firmly. Thank you for letting me see him. He held out his hand, which the doctor shook with some embarrassment, and returned to Perdita, who was loading everything into the Toyota. Yes. But theres no point in opening up old wounds. I thought you were bringing a friend? Yeah. Until the Christians declared nude to be rude the erect phallus was worshipped. Every ancient Greek house had a stone effigy of Hermes in front, which was little more than an erect penis. The male sex organ has been worshipped as a symbol of fertility forever. Little phallic sculptures were placed in the fields to ensure a good crop. The idea that one part of a man or woman is sinful to see is so stupid I can scarcely credit that its now a common belief. Humans really are the pits sometimes. Fancy having to wear clothes to go swimming!
ارسال جوابیه ]

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب